Oferta pracy

Kontroler Finansowy

Ciech S.A.

  • ogłoszenie wygasło ponad miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular), starszy specjalista (Senior)
  • praca hybrydowa

Ciech S.A.

Wspólna 62

Śródmieście

Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • Analiza biznesowa danych finansowych na poziomie Business Unitów oraz Grupy Kapitałowej

  • Przygotowywanie analiz i prezentacji na potrzeby Zarządu, Rady Nadzorczej, Organów Właścicielskich oraz instytucji zewnętrznych

  • Proponowanie i wdrażanie efektywnych sposobów prezentowania danych przy użyciu dostępnych narzędzi (PP, Power BI)

  • Weryfikacja realizacji planów

  • Udział w konsolidacji zarządczej planów, prognoz i comiesięcznego wykonania

  • Rozliczanie KPI oraz zarządzanie bazą celów i definicji

  • Monitorowanie oszczędności we współpracy z Działem Zakupów

  • Weryfikacja oraz analiza kapitału obrotowego w GK

  • Współpraca ze spółkami zależnymi oraz Business Unitami, w zakresie zbierania danych źródłowych

  • Wsparcie automatyzacji raportowania zarządczego

  • Wspieranie procesu uzgadniania danych i przygotowywania materiałów na Komitet Audytu i Rady Nadzorczej

  • Rozwój raportowania BI w grupie oraz dbanie o wysokie standardy raportowania

  • Współpraca przy wdrożeniu wspólnego raportowania w grupie kapitałowej z uwzględnieniem hurtowni danych

  • Raportowanie z użyciem narzędzi Oracle (Planning, HFM)

Nasze wymagania

  • Minimum 5-6 letnie doświadczenie w pracy w controllingu finansowym, audycie zewnętrznym lub księgowości

  • Doświadczenie w raportowaniu macierzowym w grupie kapitałowej

  • Praktyczna wiedza z zakresu analizy finansowej oraz rachunkowości finansowej i zarządczej

  • Znajomość zagadnień związanych z konsolidacją zarządczą

  • Umiejętność pracy w środowisku MS Office (Excel, Power Point, Word) oraz PowerBI

  • Umiejętność interpretowania danych oraz przygotowywania rekomendacji i wniosków

  • Dobrze rozwinięte umiejętności analitycznego myślenia

  • Efektywna komunikacja w zdywersyfikowanej organizacji

  • Systematyka w działaniu i zarządzanie informacją oraz bieżące porządkowanie danych

  • Umiejętności łączenia zadań o charakterze strategicznym z zadaniami operacyjnymi, podejście procesowe

  • Wykształcenie wyższe, o profilu ekonomicznym, finansowym lub pokrewnym

  • Profesjonalny sceptycyzm w podejściu do otrzymywanych informacji – umiejętność kontrargumentowania / drążenia tematów

  • Umiejętność tworzenia czytelnych prezentacji oraz biznesowych opisów wyników

Mile widziane

  • Doświadczenie w controlingu w spółce produkcyjnej

  • Znajomość Oracle (Planning, HFM)

To oferujemy

  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,

  • atrakcyjny i przejrzysty system premiowy,

  • rozwój kompetencji językowych: darmowe kursy języka angielskiego i niemieckiego online,

  • szeroki pakiet benefitów: prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, karta sportowa i inne,

  • możliwość rozwoju zawodowego i realizacji ciekawych projektów w międzynarodowym środowisku,

  • ciekawą, pełną wyzwań pracę w spółce giełdowej, jednej z liderów polskiego przemysłu.

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • dodatkowe świadczenia socjalne

Etapy rekrutacji
1

Prześlij CV

2

Wstępna rozmowa telefoniczna

3

Rozmowa rekrutacyjna online

4

Decyzja

Ciech S.A.

Kim jesteśmy?

Jesteśmy międzynarodową grupą chemiczną, eksportującą swoje produkty do ponad 100 krajów z całego świata. Nasze produkty otaczają każdego z nas. W naszych zakładach produkujemy między innymi sodę, sól, środki ochrony roślin, pianki, krzemiany, opakowania szklane.

Przewiń do profilu firmy