Oferta pracy

Koordynator ds. Cyberbezpieczeństwa

Centralny Port Komunikacyjny

Aleje Jerozolimskie 142b

Ochota

Warszawa

Technologie, których używamy

Wymagane

  • WAN/LAN/WLAN

  • PKI

  • SOAR

  • SIEM

  • DLP

  • ATP

  • NetFlow

  • EDR

  • IDS/IPS

  • NGFW

  • WAF

Twój zakres obowiązków

  • definiowanie, inicjowanie oraz koordynacja działań prowadzonych w zakresie rozwoju systemu cyberbezpieczeństwa spółki;

  • koordynacja inicjatyw prowadzonych w ramach Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa;

  • identyfikacja, koordynacja oraz ewaluacja działań określonych na poziomie Strategii IT w ramach obszaru bezpieczeństwa teleinformatycznego spółki;

  • budowa i doskonalenie Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji;

  • budowa i doskonalenia Systemu Zarządzania Ciągłością i Dostępnością Usług;

  • wdrożenie i doskonalenie usługi klasy operacyjnego centrum bezpieczeństwa;

  • ocena i rozwój architektury systemów bezpieczeństwa spółki;

  • ocena i rozwój architektury zabezpieczeń kryptograficznych stosowanych w spółce;

  • rozwój systemu analiz konfiguracji oraz przygotowywania rekomendacji w zakresie zwiększenia poziomu bezpieczeństwa usług IT oraz infrastruktury teleinformatycznej spółki;

  • tworzenie wewnętrznych regulacji i procedur oraz ich ewaluacja w obszarze systemów bezpieczeństwa teleinformatycznego;

  • prowadzenie projektów wdrożeniowych i rozwojowych w obszarze systemów bezpieczeństwa teleinformatycznego;

  • utrzymanie i rozwój systemu obsługi incydentów bezpieczeństwa;

  • wparcie działań prowadzonych w zakresie zgodności obszaru IT z przepisami RODO, w tym udział w procesach przygotowywania i uzgadniania dokumentacji wymaganej przepisami RODO;

  • wparcie działań prowadzonych w zakresie analizy ryzyk dla aktywów teleinformatycznych;

  • definiowanie wymagań dla projektów wdrożeniowych w zakresie zapewniania bezpieczeństwa teleinformatycznego;

  • prowadzenia audytów wewnętrznych z obszaru bezpieczeństwa teleinformatycznego;

  • udział w audytach zewnętrznych prowadzonych w obszarze bezpieczeństwa teleinformatycznego;

  • zapewnienie wsparcia w obszarze cyberbezpieczeństwa dla projektów prowadzonych w ramach Programu CPK, w szczególności dla projektów prowadzanych w obszarze lotniskowym i kolejowym;

  • współpraca z dostawcami systemów i usług bezpieczeństwa.

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe na kierunkach technicznych (preferowane: informatyka);

  • minimum 2 lat doświadczenia na stanowiskach kierowniczych związanych z cyberbezpieczeństwem systemów i infrastruktury IT;

  • praktyczne doświadczenie w zarządzaniu projektami informatycznymi w obszarze cyberbezpieczeństwa systemów i infrastruktury IT;

  • znajomość przepisów regulujących organizację i funkcjonowanie Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa;

  • znajomość przepisów regulujących kwestie ochrony danych osobowych;

  • znajomość norm grupy ISO 27k;

  • znajomość normy ISO 22301;

  • znajomość architektury rozwiązań on-premises;

  • znajomość architektury rozwiązań WAN/LAN/WLAN;

  • znajomość architektury rozwiązań chmurowych;

  • znajomość rozwiązań z obszaru zapewnienia bezpieczeństwa teleinformatycznego (NGFW, WAF, IDS/IPS, EDR, NetFlow; ATP, DLP; SIEM, SOAR);

  • znajomość zagadnień kryptograficznych, w szczególności w zakresie podpisów cyfrowych oraz Infrastruktury Klucza Publicznego (PKI);

  • doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań klasy SECurity as a Service (SECaaS);

  • znajomość rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo teleinformatyczne dla infrastruktury lotniskowej i kolejowej;

  • znajomość taktyk i technik przeprowadzania ataków komputerowych oraz metod ich wykrywania;

  • umiejętność obsługi incydentów bezpieczeństwa teleinformatycznego oraz znajomość zagadnień informatyki śledczej;

  • znajomość zagadnie z obszaru prowadzenia testów oraz audytów bezpieczeństwa teleinformatycznego;

  • znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej poziom B2;

  • myślenie strategiczne;

  • umiejętność pracy w strukturze i trybie projektowym;

  • duża dynamika i pasja w działaniu;

  • umiejętność inicjowania zmian i skutecznego wdrażania nowych rozwiązań.

Mile widziane

  • dodatkowe wykształcenie kierunkowe w obszarze zarządzania bezpieczeństwem systemów i infrastruktury IT;

  • posiadanie certyfikatów takich, jak: CISA, CISSP, CEH, LPT, OSCP.

To oferujemy

  • ciekawą pracę w zgranym, dynamicznie rozwijającym się zespole;

  • udział w największym projekcie infrastrukturalnym w Polsce o międzynarodowym znaczeniu;

  • szkolenia i możliwość rozwoju;

  • dogodną lokalizację miejsca pracy w nowoczesnym biurze – bliskie sąsiedztwo Dworca Zachodniego.

  • Benefity

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • elastyczny czas pracy

Centralny Port Komunikacyjny to planowany węzeł przesiadkowy między Warszawą i Łodzią, który zintegruje transport lotniczy, kolejowy i drogowy. W ramach tego projektu w odległości 37 km na zachód od Warszawy, na obszarze ok. 3.000 hektarów zostanie wybudowany Port Lotniczy Solidarność, który w pierwszym etapie będzie w stanie obsługiwać 45 mln pasażerów rocznie. W skład CPK wejdą też inwestycje kolejowe: węzeł w bezpośredniej bliskości portu lotniczego i połączenia na terenie kraju, które umożliwią przejazd między Warszawą a największymi polskimi miastami w czasie nie dłuższym niż 2,5 godz. Inwestycja powinna umożliwić stworzenie ponad 150 tys. nowych miejsc pracy. W rejonie CPK powstanie Airport City, w skład którego wejdą m.in. obiekty targowo-kongresowe, konferencyjne i biurowe. CPK jest w 100 proc. własnością Skarbu Państwa, zaliczając się do spółek strategicznych z punktu widzenia interesów kraju.

Przewiń do profilu firmy