Koordynator ds. kadr i płac - Payroll Team Leader z językiem niemieckim

TMF GroupO firmie

  • Katowice, śląskie
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • kierownik / koordynator
  • praca zdalna
  • rekrutacja zdalna

TMF Group

Uniwersytecka 20

Katowice

Sprawdź jak dojechać

Twój zakres obowiązków

  • Obsługa procesów płacowych dla szerokiego portfolio Klientów niemieckojęzycznych; Sporządzanie i prowadzenie dokumentacji płacowej dla pracowników obsługiwanych Klientów (deklaracje, wynagrodzenia itp.)
  • Wsparcie w rozliczaniu wynagrodzeń i świadczeń oraz przygotowywanie list płac dla międzynarodowych Klientów
  • Przygotowywanie raportów oraz zestawień płacowych na potrzeby Klientów
  • Wsparcie merytoryczne oraz szkolenie i koordynacja zespołu młodszych specjalistów w procesach płacowych
  • Realizacja zadań doradczych w sprawach związanych z księgowością płacową
  • Rozwiązywanie problemów operacyjnych oraz usprawnianie / optymalizacja procesów płacowych we współpracy z zespołem
  • Wypracowywanie i utrzymanie wysokich standardów pracy, realizacja strategii biznesowych
  • Raportowanie do dyrektora zespołu HR & Payroll

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe (kierunkowe lub pokrewne)
  • Minimum 4-5 lat doświadczenia zawodowego w obszarze kadr i płac; mile widziane doświadczenie w niemieckich /austriackich procesach kadrowo-płacowych
  • Dobra znajomość i zrozumienie procesów kadrowo-płacowych, znajomość niemieckich zagadnień kadrowych i płacowych będzie dodatkowym atutem
  • Doświadczenie w zarządzaniu mniejszym zespołem w działach kadr i płac / HR lub chęć do rozwoju w kierunku zarządzania zespołem / doświadczenie w koordynacji projektów płacowych
  • Bardzo dobra znajomość języka niemieckiego
  • Znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym
  • Praktyczna znajomość MS Office (w tym dobrej znajomości Excel)
  • Bardzo dobre umiejętności organizacyjne, dokładność, dbałość o szczegóły
  • Aktywna postawa i pozytywne nastawienie
  • Umiejętności pracy zespołowej

To oferujemy

  • Bezpłatne zajęcia Business English na terenie biura
  • Elastyczny czas pracy
  • Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
  • Prywatną opiekę medyczną
  • Ubezpieczenie na życie
  • Dofinansowanie do karnetów na zajęcia sportowe
  • Solidne wsparcie w realizacji własnych celów zawodowych
  • Możliwość zdobycia doświadczenia w międzynarodowej firmie
  • Możliwość rozwoju i awansu
  • Dogodną lokalizację w centrum miasta
  • Pracę wśród wyjątkowych ludzi w pozytywnej atmosferze
  • Prezenty świąteczne i okolicznościowe
  • Wczasy pod gruszą
  • Działalność charytatywną

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • dofinansowanie nauki języków
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • ubezpieczenie na życie
  • możliwość pracy zdalnej
  • elastyczny czas pracy

TMF Group jest globalnym dostawcą nowoczesnych usług biznesowych w obszarze księgowości i podatków, kadr i płac, a także zarządzania sekretariatem korporacyjnym.

W 125 biurach zlokalizowanych w 83 krajach zatrudniamy blisko 9 000 wykwalifikowanych specjalistów. W Polsce jesteśmy obecni od ponad 20 lat, pomagając naszym klientom z biur w Warszawie i Katowicach, gdzie pracuje już blisko 600 osób.

Katowice są ponadto lokalizacją dla naszej nowej struktury - Europejskiego Centrum TMF, którego zadaniem jest obsługa europejskich rynków naszych klientów, firm m.in. z rankingów Fortune 500 oraz FTSE 100. W ramach tworzonych struktur poszukujemy specjalistów z zakresu księgowości międzynarodowej, kadr i płac oraz globalnego zarządzania podmiotami. Budujemy także zespoły, które będą odpowiedzialne za obsługę funduszy międzynarodowych oraz wsparcie wewnętrznych procesów finansowych Grupy TMF.

Obecnie poszukujemy osoby na stanowisko Koordynator ds. kadr i płac / Payroll Team Leader z językiem niemieckim.

Osoba na tym stanowisku wesprze nasze austriackie i niemieckie zespoły płacowe z naszego centrum outsourcingowego w Katowicach. Jeśli posiadasz kilka lat doświadczenia w payrollu, znasz bardzo dobrze język niemiecki i chciałbyś/chciałabyś rozwijać się na stanowisku lidera zespołu, z przyjemnością pomożemy Ci w rozpoczęciu z nami międzynarodowej kariery!

Koordynator ds. kadr i płac - Payroll Team Leader z językiem niemieckim, Uniwersytecka 20, Katowice