Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Koordynator ds. Transportu Kolejowego i Morskiego

Groupe CAT

  • Katowice

    Katowice, śląskie
  • ogłoszenie wygasło 2 miesiące temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

Twój zakres obowiązków

Dbałość o prawidłowe zarządzanie przepływami międzynarodowego transportu kolejowego i morskiego w ramach usług dla kluczowego klienta firmy, poprzez:

- zarządzanie dostawcami usług transportowych zakontraktowanymi przez klienta, w celu zapewnienia oczekiwanego poziomu wydajności

- stosowanie odpowiednich środków i podejmowanie działań w przypadku niedotrzymania poziomu usług przez dostawcę

- utrzymywanie relacji z kluczowymi dostawcami

Codzienny monitoring działań operacyjnych

• Dokonywanie rezerwacji u armatorów i przewoźników kolejowych zgodnie z dostępnymi prognozami ilościowymi i produkcyjnymi

• Zarządzanie przepływami transportowymi, aby zapewnić oczekiwany poziom pod względem jakości/kosztów/czasu realizacji

• Zapewnienie szczegółowego i codziennego monitorowania wolumenów „gotowych do transportu” (np. liczba samochodów gotowych do transportu, liczba samochodów oczekujących na transport, itp.)

• Podejmowanie niezbędnych działań w przypadku spadku poziomu wydajności:

o planowanie transportów korzystając z potencjału dostawców

o efektywne poszukiwanie i wdrażanie alternatywnych rozwiązań wewnętrznych lub zewnętrznych

o efektywna komunikacja między działami zaangażowanymi w poszukiwanie rozwiązań

• Znajomość rozkładów rejsów statków i rozkładów jazdy pociągów w przydzielonym obszarze

• Znajomość potencjału dostawcy i zobowiązanie go do podejmowania ustalonych działań operacyjnych

• Monitorowanie oczekiwanego poziomu realizacji operacji transportowych

• Zapewnienie spójności danych w systemach IT w zakresie prowadzonych aktywności operacyjnych

Dostosowywanie i optymalizacja środków transportu

• Dostosowywanie planu załadunku samochodów w zależności od potrzeb i z uwzględnieniem okoliczności mogących stanowić ryzyko dla realizacji dostawy

• Aktualizacja tabel i baz danych, w celu zapewnienia prawidłowego raportowania działań

• Znajomość przepisów transportowych

• w przypadku konieczności, pozasystemowa wysyłka pojazdów gotowych do transportu

Zapewnienie obiegu informacji (działania operacyjne i administracyjne)

• Zapewnienie stałego kontaktu z europejskimi dostawcami transportu morskiego i kolejowego

• Zapewnienie obiegu informacji nt. prowadzonych działań operacyjnych między dostawcami, centrami załadunku i innymi działami firmy

• Aktywizowanie dostawców i wpływanie na podejmowane przez nich działania operacyjne w celu ich optymalizacji

• Prowadzenie lub uczestniczenie w przeglądach wydajności dostawców (suppliers performance reviews)

Oczekiwane rezultaty

• Realizacja celów w zakresie oczekiwanej przez klienta wydajności (czas tranzytu i transportu)

• Dostarczanie klarownych harmonogramów transportu swoim przełożonym i klientowi

• Proponowanie efektywnych rozwiązań w przypadku zmian lub zakłóceń w harmonogramach

Nasze wymagania

WIEDZA I DOŚWIADCZENIE

• Wykształcenie wyższe w zakresie transport (minimum licencjat)

• 3-5 lat doświadczenia zawodowego

• bardzo dobra znajomość języka angielskiego (poziom C1), atutem jest znajomość dodatkowego języka obcego – PROSIMY O PRZESŁANIE CV W JĘZYKU ANGIELSKIM.

• umiejętność w zakresie organizacji, planowania, zapobiegania ryzyku

• znajomość branży motoryzacyjnej

• znajomość MS Office , znajomość systemów typu TMS

KOMPETENCJE SPOŁECZNE:

• dyspozycyjność, zmysł organizacyjny i rzetelność

• ukierunkowanie na potrzeby klienta

• otwartość na nowe rozwiązania i idee

• wysoki poziom komunikacji interpersonalnej

• dotrzymywanie zobowiązań

• dążenie do realizacji celów

To oferujemy

  • stabilne zatrudnienie w firmie będącej liderem na rynku logistyki pojazdów

  • możliwość rozwoju zawodowego w międzynarodowym środowisku

  • udział w projektach międzynarodowych

Groupe CAT

Przewiń do profilu firmy

ETAPY REKRUTACJI

  • wstępna selekcja otrzymanych dokumentów aplikacyjnych (Prosimy o przesłanie CV w JĘZYKU ANGIELSKIM)

  • wywiad kompetencyjny prowadzony przez menedżera rekrutującego I przedstawiciela HR

  • praktyczne testy sprawdzające kompetencje i testy językowe

  • spotkanie z managerem zespołu

  • decyzja rekrutacyjna