Oferta pracy

Koordynator Podatków (PIT, ZUS)

Ciech S.A.

Ciech S.A.

Wspólna 62

Śródmieście

Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • Kompleksowe doradztwo w zakresie PIT oraz ZUS, m.in. z obszaru różnych form zatrudnienia i współpracy, w tym B2B, 50%-owe koszty uzyskania przychodów, oraz dotyczących systemów wynagradzania i świadczenia dla pracowników z perspektywy polskich i europejskich przepisów

  • Inicjowanie i wdrażanie rozwiązań z zakresu rozliczania PIT i ZUS cudzoziemców oddelegowanych do pracy w Polsce i Polaków oddelegowanych do pracy za granicą

  • Analiza aktualnego orzecznictwa, doktryn, zmian legislacyjnych, fachowych komentarzy i proponowanie optymalnych rozwiązań do wdrożenia w obszarze HR

  • Opiniowanie umów pod kątem ich zgodności z przepisami PIT i ZUS

  • Śledzenie zmian przepisów podatkowych i informowanie o nich współpracowników, prowadzenie szkoleń wewnętrznych

  • Przygotowywanie opinii podatkowych w zakresie przepisów PIT i ZUS

  • Obsługa toczących się kontroli i postępowań w obszarze przepisów PIT i ZUS

  • Przygotowywanie wniosków o wydanie interpretacji prawa PIT i ZUS

Nasze wymagania

  • Poszerzona wiedza z zakresu prawa pracy i/lub ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych oraz podatku dochodowego od osób fizycznych

  • 5-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie podatków w kancelarii prawnej lub spółce doradztwa podatkowego

  • Wpis na listę doradców podatkowych – optymalnie

  • Rozbudowana umiejętność analizowania i interpretowania przepisów podatkowych

  • Dokładność, rzetelność i odpowiedzialność za realizowanie zadań

  • Umiejętność identyfikowania problemów i poszukiwania rozwiązań

  • Znajomość obsługi programów Microsoft Office;

  • Znajomość języka angielskiego lub niemieckiego

  • Zaangażowanie w podnoszenie kwalifikacji i zdobywanie wiedzy.

Mile widziane

  • Znajomość systemów ERP, w szczególności systemu SAP

To oferujemy

  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę

  • Atrakcyjny system premiowy

  • Możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji

  • Ciekawą, pełną wyzwań pracę w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • dofinansowanie wypoczynku

Etapy rekrutacji
1

Wyślij cv

2

Wstępna rozmowa telefoniczna

3

Rozmowa rekrutacyjna online

4

Decyzja