Ta oferta pracy jest nieaktualna od 166 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Koordynator w Zespole VAT Compliance

  • Poznań, wielkopolskie
  • Kierownik
  • 12.03.2018

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    RSM Poland to ponad 210 specjalistów w Poznaniu, Warszawie i Szczecinie. RSM to ponad 41 tysięcy specjalistów na całym świecie. Świadczymy najwyższej jakości usługi w zakresie audytu, outsourcingu rachunkowości, kadr i płac, a także doradztwa podatkowego i prawnego. Zespół RSM Poland to ludzie z pasją. Wymagamy od siebie dużo, ale oferujemy w zamian jeszcze więcej.

    Miejsce pracy: Poznań

    Zakres obowiązków:

    • Analiza i kwalifikacja podatkowa czynności objętych VAT dokonywanych przez podmioty zagraniczne w Polsce;
    • Bieżąca i wyrywkowa kontrola rzetelności i kompletności prowadzonej przez współpracowników dokumentacji księgowej;
    • Analiza aktualnego orzecznictwa, doktryny, fachowych komentarzy pod kątem zabezpieczenia ryzyka podatkowego oraz udoskonalania narzędzi do obsługi Klientów;
    • Udzielanie we współpracy z doradcą podatkowym porad i opinii z zakresu prawa podatkowego;
    • Wymiana informacji i pielęgnowanie kontaktów z Klientami, w tym w językach obcych – angielskim i niemieckim;
    • Nadzór nad aktualizacją systemu księgowego oraz bieżący rozwój i audyt wewnętrznych procedur;

     Wymagania:

    • Wykształcenie ekonomiczne lub prawnicze
    • Bardzo dobra znajomość języka niemieckiego oraz języka angielskiego: minimum B2;
    • Co najmniej 3 letnie doświadczenie w księgowości i/lub podatkach w branży BPO/SSC;
    • Co najmniej 4 letnie doświadczenie w kancelarii prawnej lub spółce doradztwa podatkowego – mile widziane;
    • Umiejętność analizowania i interpretowania przepisów podatkowych;
    • Umiejętność zarządzania zespołemzorientowanym na zadania;
    • Poszerzona wiedza z zakresu podatku VAT (szczególnie w aspektach międzynarodowych);

    Oferujemy:

    • Atrakcyjne wynagrodzenie adekwatne do kwalifikacji;
    • Benefity pozapłacowe; opieka zdrowotna, karta multisport;
    • Rozwój poprzez codzienną praktykę z doradcami podatkowymi;
    • Możliwość podnoszenia kwalifikacji i rozwoju zawodowego m.in. poprzez system szkoleń merytorycznych i językowych;

    Administratorem danych jest RSM Poland Spółka Doradztwa Podatkowego S.A z siedzibą w Poznaniu 61-555, ul. Droga Dębińska 3B. Dane zbierane są dla potrzeb obecnej rekrutacji, a w przypadku wyrażenia przez Panią/Pana wyraźnej i dobrowolnej zgody także dla potrzeb przyszłych rekrutacji. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz aktów wykonawczych jest dobrowolne ale konieczne do przeprowadzenia rekrutacji. Podanie dodatkowych danych osobowych jest dobrowolne i wymaga Pani/Pana wyraźnej zgody.

    opisopis