Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Księgowa

PlichtaO firmie

Rekrutacja zdalna

Plichta

Morska 318

Gdynia

Księgowa

 Miejsce pracy: Gdynia, Morska 318

Opis stanowiska:

  • Znajomość zasad prowadzenia pełnej księgowości
  • Prowadzenie spraw związanych z rachunkowością, w tym ksiąg rachunkowych i podatkowych
  • Nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych
  • Sprawowanie kontroli formalnej, merytorycznej i rachunkowej wszystkich dowodów księgowych
  • Księgowanie zakupów – kwalifikacja kosztów
  • Uzgadnianie i księgowanie sprzedaży
  • Księgowanie innych dokumentów zewnętrznych i wewnętrznych (m.in. księgowanie wyciągów bankowych, prowadzenie rejestrów należności i zobowiązań, potwierdzanie i uzgadnianie salda z kontrahentami)
  • Prowadzenie ewidencji środków trwałych, inwentaryzacji środków trwałych
  • Księgowanie rozliczeń międzyokresowych kosztów, rozliczanie inwentaryzacji
  • Weryfikacja kont bilansowych i wynikowych
  • Analiza kosztów w różnych przekrojach kontrolingowych
  • Przygotowywanie poleceń przelewów
  • Sporządzanie deklaracji VAT, CIT, PIT, INTRASTAT, sprawozdań GUS, podatków lokalnych
  • Terminowe sporządzanie sprawozdań finansowych
  • Merytoryczne wspieranie pracowników
  • Planowanie i nadzorowanie pracy działu księgowości, podział odpowiedzialności i zadań, ocena wyników działu
  • Współpraca z instytucjami zewnętrznymi

Wymagania:

  • Wykształcenia wyższego ekonomicznego (preferowane z rachunkowości i podatków)
  • Minimum dwóch lat doświadczenia na stanowisku Księgowego
  • Bardzo dobrej znajomość zasad rachunkowości i praktycznej znajomości przepisów prawa podatkowego
  • Umiejętności sporządzania sprawozdań finansowych
  • Inicjatywy i samodzielności w działaniu, nastawienia na generowanie rozwiązań
  • Znajomości systemów finansowo-księgowych (szczególnie Symfonii)

Oferujemy:

  • Pracę w firmie o stabilnej pozycji na rynku i szerokich perspektywach rozwoju
  • Możliwość wzbogacenia posiadanej wiedzy praktycznej i zdobycie doświadczenia
  • Dużą samodzielność w pracy
  • Stabilne warunki zatrudnienia
  • Miesięczny system premiowy
  • Umowę B2B
Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.

Ogłoszenie archiwalne