Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Księgowa

BREMA sp. z o.o.

aleja Roździeńskiego 188H

Katowice

Twój zakres obowiązków

  • Terminowe Księgowanie faktur materiałowych, kosztowych, tworzenia rezerw na niezafakturowane koszty, rozliczania wydatków służbowych pracowników

  • Przygotowanie i weryfikacja danych do deklaracji VAT

  • Przygotowanie i weryfikacja danych do sprawozdań GUS, NBP itp., wysyłka sprawozdań

  • Udział w procesie zamykania miesiąca

  • Przygotowywaniu sprawozdań finansowych

  • Pomoc przy kontrolach skarbowych, przygotowanie dokumentów do kontroli i audytów

  • Przestrzeganie procedur wewnętrznych w zakresie autoryzacji wydatków, poufności danych, zapewnienie ochrony danych firmowych

  • Sprawdzanie i wyjaśnianie not odsetkowych, wezwań do zapłaty, potwierdzenia sald

  • Archiwizacja dokumentów

  • Wprowadzanie danych do systemu księgowego

  • Dekretacja i księgowanie dokumentów - wybrany zakres

  • Bieżąca weryfikacja i ewidencja dokumentów księgowych (faktury zakupu)

  • Księgowanie wyciągów bankowych

  • Uzgadnianie ewidencji z kontami księgi głównej na wybranym zakresie kont

  • Sprawdzanie poprawności rachunkowej

  • Księgowanie not odsetkowych dla klientów

  • Analiza konta przychody przyszłych okresów

  • Potwierdzanie i uzgadnianie sald z kontrahentami

  • Prowadzenie ewidencji i naliczanie amortyzacji środków trwałych w systemie

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe o profilu finansowym lub ekonomicznym, lub studia podyplomowe z zakresu rachunkowości

  • Min 10 lat doświadczenia na stanowisku księgowego

  • Znajomość polskiej ustawy o rachunkowości

  • Podstawowa znajomość przepisów podatkowych CIT, VAT

  • Umiejętność pracy samodzielnej i w zespole, pracowitość, dokładność

  • Zdolności analityczne

  • Umiejętność szukania rozwiązań w oparciu o normy księgowe i przepisy prawa podatkowego

  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office (Word i Excel)

  • Preferowana znajomość angielskiego

To oferujemy

  • Zatrudnienie w formie umowy o pracę

  • Atrakcyjne wynagrodzenie i pakiet benefitów