Ta oferta pracy jest nieaktualna od 339 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Księgowa/Księgowy ds. Rozliczania Podatku Vat

  • Nekla, wielkopolskie pokaż mapę
  • Specjalista
  • 14.12.2017

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Alligator Polska Sp. z o.o.

    firma z Branży Motoryzacyjnej
    z udziałem kapitału niemieckiego,
    poszukuje kandydatów do pracy na stanowisko

    KSIĘGOWA/KSIĘGOWY
    - Specjalista Ds. Rozliczania Podatku VAT

    Miejsce pracy: Nekla
    Region: wielkopolskie

    Opis stanowiska:

    • weryfikacja poprawności w świetle przepisów podatkowych dokumentów oraz rejestrów VAT
      (zakupów i sprzedaży),
    • prowadzenie rejestrów VAT zgodnie z przepisami dotyczącymi podatku VAT,
    • kompletowanie oraz weryfikacja dokumentów dotyczących transakcji unijnych oraz poza unijnych,
    • sporządzanie comiesięcznej deklaracji VAT-7, VAT-UE, VAT-27 oraz korekt tych deklaracji,
    • sporządzanie raportów z weryfikacji, a w tym uzgodnienie sprzedaży z rejestrem VAT,
    • uzgadnianie kont dotyczących rozliczenia podatku VAT,
    • monitorowanie zmian zachodzących w przepisach prawa podatkowego (VAT) oraz czynny udział przy ich wdrażaniu,
    • monitorowanie pozycji przeterminowanych i nieprzeterminowanych na należnościach oraz zobowiązaniach,
    • księgowanie i uzgadnianie produkcji w toku oraz odchyleń magazynowych,
    • prowadzenie i uzgadnianie kont dotyczących rozliczeń międzyokresowych kosztów.

    Wymagania:

    • wykształcenie wyższe kierunkowe,
    • doświadczenie zawodowe min. 3 lata w dziale księgowości mile widziane w zakładzie produkcyjnym,
    • bardzo dobra znajomość przepisów podatkowych w szczególności rozliczeń z Urzędem Skarbowym z tytułu VAT,
    • praktyczna znajomość zasad rachunkowości sporządzania deklaracji VAT,
    • umiejętność rozliczania kosztów produkcyjnych,
    • bardzo dobra umiejętność pracy w Excelu,
    • odpowiedzialne traktowanie powierzonych obowiązków, umiejętność pracy w zespole, skrupulatność, komunikatywność, samodzielność,
    • konieczna znajomość języka niemieckiego lub angielskiego w stopniu komunikatywnym.

    Oferujemy:

    • umowę o pracę,
    • możliwość uzyskania dofinansowania kosztów zakwaterowania (bliższe informacje pod podanym nr telefonu),
    • możliwość szkoleń i podnoszenia kwalifikacji,
    • dodatkowe świadczenia płacowe i pozapłacowe w ramach tzw. „pakietu socjalnego”.

    Oferty wraz z oczekiwaniami finansowymi (brutto) z dopiskiem „ Księgowość” prosimy kierować pod podany adres, najpóźniej do dnia 14.01.2018 r.

    Do przesłanej oferty należy dołączyć oświadczenie dotyczące przetwarzania danych osobowych.

    ALLIGATOR POLSKA SPÓŁKA Z O.O.
    UL. GNIEŹNIEŃSKA 6
    62-330 NEKLA
    TEL. (061) 435-92-22

    lub za pomocą przycisku Aplikuj teraz.