Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Księgowa/Księgowy

"MACO POLSKA" sp. z o.o.O firmie

  • Gliwice, śląskie

  • Ogłoszenie wygasło 18 dni temu
  • Umowa o pracę
  • Pełny etat
  • Specjalista

Jesteśmy liderem na polskim rynku okuć do okien, drzwi i systemów przesuwnych. Nasze produkty dystrybuujemy w ponad 40 krajach na całym świecie, z czego w 15 posiadamy swoje placówki. Od działu rozwoju po dział sprzedaży zatrudniamy ponad 2000 pracowników. Do naszego polskiego zespołu poszukujemy aktualnie kandydatki/kandydata na stanowisko:

Do Twoich obowiązków będzie należało:

  • bieżąca weryfikacja i księgowanie faktur zakupu oraz innych dokumentów
  • prowadzenie ewidencji środków trwałych (zakładanie kartotek, księgowanie faktur zakupu, gromadzenie niezbędnej dokumentacji, weryfikacja stawek amortyzacji)
  • sporządzanie deklaracji JPK VAT, przygotowywanie dokumentacji, rozliczanie kont
  • prowadzenie sprawozdawczości Intrastat (wywóz i przywóz)
  • przygotowywanie sprawozdań GUS
  • rozliczanie krajowych i zagranicznych podróży służbowych
  • księgowanie wyciągów bankowych
  • czynności związane z zamknięciem miesiąca i roku
  • systematyzacja procesów księgowych oraz pisanie procedur i instrukcji
  • wsparcie we wdrażaniu nowych narzędzi systemowych w SAP
  • inne zadania, zlecone np. w ramach zastępstwa

Nasze oczekiwania:

  • kilkuletnie doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku
  • wykształcenie wyższe (rachunkowość, ekonomia, finanse)
  • praktyczna wiedza z zakresu Ustawy o Rachunkowości
  • praktyczna znajomość przepisów podatkowych (VAT, CIT, PIT)
  • doświadczenie w składaniu deklaracji VAT, rozliczaniu kont VAT oraz plików JPK
  • dobra znajomość pakietu  MS Office, w tym MS Excel na poziomie średnio-zaawansowanym
  • dobra znajomość systemu SAP FI
  • komunikatywna znajomość języka niemieckiego lub angielskiego w mowie i w piśmie
  • umiejętność analitycznego myślenia, dobra organizacja pracy, systematyczność i dokładność
  • komunikatywność, łatwość w budowaniu relacji oraz umiejętność efektywnej pracy w zespole

Oferujemy:

  • stabilne warunki zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę
  • możliwość rozwoju zawodowego
  • elastyczne godziny pracy
  • koleżeńską atmosferę
  • bogaty pakiet benefitów (kursy językowe - niemiecki lub angielski, ubezpieczenie grupowe, karta sportowa, vouchery na wydarzenia kulturalne, dofinansowanie do posiłków, dofinansowanie do urlopu, imprezy integracyjne)

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania. Skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.

Ogłoszenie archiwalne