Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Księgowa / Księgowy

Gerlach S.A.

  • Ligocka 103, Katowice
    Katowice, śląskie
  • ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

Ligocka 103

Katowice

Twój zakres obowiązków

  • prowadzenie ksiąg rachunkowych zgodnie z ustawą o rachunkowości

  • nadzór nad sprawnym obiegiem dokumentacji

  • kontrola dokumentów źródłowych zgodnie z obowiązującymi przepisami

  • przygotowywanie deklaracji podatkowych JPK VAT7, CIT, PIT, ZUS itp.

  • przygotowywanie w bankowości elektronicznej płatności krajowych i zagranicznych

  • prowadzenie ewidencji środków trwałych

  • zarządzanie terminowym spływem należności (monitorowanie należności przeterminowanych)

  • terminowe i prawidłowe sporządzanie sprawozdań finansowych oraz wymaganych przez GUS

  • prowadzenie rejestru zakupu importowego i WNT (kontrola i ewidencja faktur, ewidencja zapłaty, uzgadnianie sald),

  • prowadzenie rejestru eksportu i WDT

  • naliczanie różnic kursowych od rozrachunków i środków pieniężnych

  • inne bieżące zadania z zakresu księgowości.

Nasze wymagania

  • wyższe wykształcenie z zakresu finansów i rachunkowości

  • znajomość obsługi programów księgowych, preferowana enova365

  • znajomość przepisów podatkowych

  • doświadczenie w zakresie księgowości

  • samodzielność

  • umiejętność zarządzania zespołem podległych pracowników

To oferujemy

  • możliwość zdobywania doświadczenia

  • pracę w stabilnej i jednocześnie dynamicznie rozwijającej się firmie

  • przyjazną atmosferę w zespole nastawionym na współpracę

Gerlach to firma o ponad 260 letniej tradycji i lider w swojej branży. Produkujemy i dystrybuujemy bogaty asortyment wyrobów stołowych i kuchennych wyróżniających się najwyższą jakością materiałów i niepowtarzalnym wzornictwem.

Przewiń do profilu firmy