Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Księgowa/Księgowy

BIURO PROGRAMU "NIEPODLEGŁA" O firmie

  • Mazowiecka 9
    Warszawa, mazowieckie
  • Ogłoszenie wygasło 10 godzin temu
  • Umowa o pracę
  • Pełny etat
  • Specjalista

BIURO PROGRAMU "NIEPODLEGŁA"

Mazowiecka 9

Warszawa

Biuro Programu "Niepodległa" jest państwową instytucją kultury powołaną – z dniem 01.02.2017r. Zarządzeniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 31.01.2017r.

Celem działalności BPN jest realizacja zadań z zakresu polityki pamięci, w tym w szczególności związanych z obchodami stulecia odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Działania BPN wynikają bezpośrednio z celów postawionych w treści Programu Wieloletniego oraz realizowanej w jego ramach strategii marki „Niepodległa”.

Nadzór nad Biurem sprawuje Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku:

  1. Kontrola formalno-rachunkowa dokumentów finansowo-księgowych;
  2. Ewidencja dokumentów księgowych w systemie finansowo-księgowym tj.: faktur, rachunków, delegacji, wyciągów bankowych,
  3. Obsługa księgowa i sprawozdawczość dot. dotacji celowych i programów dotacyjnych BPN;
  4. Uzgadnianie kont księgowych i weryfikacja sald,
  5. Przygotowanie i wprowadzanie płatności oraz monitorowanie przepływu płatności;
  6. Bieżąca kontrola stanu rozrachunków;
  7. Współpraca przy tworzeniu planów i sprawozdań.

Wymagania :

  1. Wykształcenie o profilu ekonomicznym (preferowane w zakresie rachunkowości, finansów):
    • wyższe i minimum 2 letnie doświadczenie w działach finansowo-księgowych
    • lub
    • średnie i minimum 5 letnie doświadczenie w działach finansowo-księgowych;
  2. Znajomość przepisów ustawy o rachunkowości i ustaw podatkowych;
  3. Znajomość obsługi programów księgowych (preferowany Comarch Optima ERP);
  4. Dobra znajomość programu Excel;
  5. Mile widziane doświadczenie w rozliczaniu dotacji;
  6. Mile widziane doświadczenie w jednostkach sfp;
  7. Umiejętność pracy w zespole;
  8. Odpowiedzialność i zaangażowanie w wykonywaną pracę.

Korzyści wynikające z podjęcia pracy w Biurze Programu "Niepodległa":

  1. Stabilne warunki zatrudnienia na podstawie umowy o pracę;
  2. Możliwość rozwoju zawodowego poprzez udział w różnego rodzaju formach podnoszenia kwalifikacji zawodowych finansowanych przez BPN;
  3. Spokojna i przyjazna atmosfera pracy budowana na wspólnym dialogu, uzgodnieniach, wymianie poglądów i wzajemnym szacunku;
  4. System premiowy oraz nagród rocznych oparty na transparentnych przepisach prawa pracy oraz regulaminie wynagradzania pracowników BPN.

Ogłoszenie archiwalne