Ta oferta pracy jest nieaktualna od 8 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Księgowa / Księgowy

  • Warszawa, mazowieckie pokaż mapę
  • Specjalista
  • 15.04.2019

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Estelligence to duże, profesjonalne biuro rachunkowe. Naszą strategią jest konkurowanie bardzo wysoką jakością obsługi klienta i merytoryczną doskonałością świadczonych usług. Zależy nam, aby rozwijać się w oparciu o szacunek do siebie nawzajem. Oczywiście, praca w biurze księgowym ma swoją specyfikę, wymaga znacznej elastyczności i radzenia sobie z presją, natomiast
    według nas daje też dużo satysfakcji i możliwości rozwoju.

    Rozwijamy się, pozyskujemy nowych klientów i dlatego wzmacniamy nasz zespół.
    Poszukujemy osoby na stanowisko:
    Miejsce pracy: Warszawa

    Twoje główne zadania na tym stanowisku:

    • Praca w kilkuosobowym zespole księgowym pod nadzorem Lidera Zespołu / Głównego Księgowego;
    • Samodzielne księgowanie dokumentów oraz weryfikacja dokumentów wprowadzonych przez asystenta/młodszego księgowego;
    • Zamknięcie miesiąca, uzgodnienie sald na kontach (w przypadku bardziej złożonych zagadnień przy wsparciu bardziej doświadczonych osób);
    • Dla mniejszych/prostszych podmiotów sprawdzenie poprawności deklaracji VAT oraz sporządzenie kalkulacji CIT;
    • Sporządzanie sprawozdań finansowych do weryfikacji przez Głównego Księgowego;
    • Przygotowanie dokumentacji i danych wymaganych przez biegłych rewidentów podczas badania sprawozdania finansowego;
    • Współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, ZUS, GUS, NBP, banki finansujące, itd.), przygotowanie odpowiednich dokumentów i sprawozdań wymaganych przez te instytucje;
    • Wsparcie zespołu w realizacji trudniejszych i bardziej złożonych zadań;
    • Bieżący, operacyjny kontakt z klientem;
    • Dbanie o rozwój własny oraz wsparcie dla mniej doświadczonych pracowników.

    Jesteś bardzo dobrym kandydatem jeżeli:

    • Posiadasz 2-3 letnie doświadczenie w księgowości (idealnie w biurze rachunkowym);
    • Potrafisz już wykorzystać w praktyce zasady rachunkowości oraz przepisy Ustawy o rachunkowości, w tym wyjaśnić i uzgodnić konta, zamknąć miesiąc, sporządzić zestawienia na podstawie obrotówki;
    • Znasz lub potrafisz odnaleźć stosowne przepisy podatkowe oraz potrafisz zastosować je w praktyce;
    • Jesteś osobą komunikatywną i potrafisz pracować w grupie, co jest bardzo ważne ponieważ pracujemy w zespołach;
    • Potrafisz być samodzielna/y, umiesz zorganizować własną pracę oraz nadzorować pracę młodszych księgowych;
    • Jesteś sumienna/y, dokładna/y; terminowa/y w wykonywaniu powierzonych zadań, szybka/i w działaniu, posiadasz dobre umiejętności w zakresie logicznego myślenia;
    • Potrafisz obsługiwać MS Office (zwłaszcza Excel) i jesteś otwarty/a na naukę nowych programów;
    • Super jeżeli znasz program księgowy Comarch Optima (a jeżeli nie to Cię nauczymy!);
    • Zależy nam abyś znał/a język angielski na poziomie umożliwiającym w miarę swobodną komunikację biznesową (język włoski lub niemiecki będzie dodatkowym atutem);
    • Chcesz się dalej rozwijać i jesteś zaangażowana/y w to co robisz.

    Oferujemy:

    • Zatrudnienie w firmie o bardzo mocnej pozycji rynkowej, nakierowanej na wzrost biznesu (zarówno ilościowy jak i jakościowy) – jednym słowem: stabilność!
    • Pracę na pełen etat na umowę o pracę oraz elastyczne godziny pracy;
    • Możliwość rozwoju zawodowego (praca w zespole bardzo doświadczonych osób oraz szkolenia merytoryczne i techniczne);
    • Przyjazną atmosferę – nie jesteśmy korporacją i bardzo zależy nam aby to utrzymać, nie mamy rozbudowanych struktur organizacyjnych, organizacja oparta jest na wzajemnej odpowiedzialności poszczególnych pracowników, dlatego wzajemne zaufanie to dla nas podstawowa wartość;
    • Świetną lokalizację na Mokotowie (dobra komunikacja, dojazd metrem) w kameralnej, willowej okolicy;
    • Opiekę medyczną;
    • Ubezpieczenie na życie;
    • Karta sportowa;
    • Lekcje języka angielskiego.
    Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.

    Prosimy o dopisanie klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018 r. poz. 1000).

    Administratorem danych jest Estèlligence Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. I. Krasickiego 35, 02-611 Warszawa (dalej jako Estèlligence). Z administratorem można się skontaktować poprzez adres email: [email protected] ,  pod numerem telefonu +48 22 25 00 550 lub pisemnie:  ul. I. Krasickiego 35, 02-611 Warszawa. Jeśli potrzebuje Pani/Pan dodatkowych informacji związanych z ochroną danych osobowych lub chce Pani/Pan skorzystać z przysługujących praw, prosimy o skontaktowanie się z nami:

    Inspektor Ochrony Danych: Tel: + 48 535 999 739,  E-mail: [email protected] .Celem przetwarzania Pani/Pana danych jest: przeprowadzenie procesu rekrutacji prowadzonego przez administratora danych, przeprowadzanie przyszłych procesów rekrutacji, prowadzonych przez administratora danych. Podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest: przepis prawa – w zakresie określonym w przepisach Kodeksu pracy, zgoda – w zakresie jaki nie wynika z przepisów Kodeksu pracy. Administrator będzie przechowywał Pani/Pana dane osobowe do chwili wycofania przez Panią/Pana zgody na przetwarzanie danych osobowych. W razie wyrażenia przez Panią/Pana zgody na przetwarzanie danych osobowych dla celów przyszłych procesów rekrutacji, administrator będzie przechowywał Pani/Pana dane do momentu wycofania zgody lub do momentu upłynięcia 2 lat od złożenia dokumentów rekrutacyjnych. Administrator będzie przekazywał Pani/Pana dane osobowe podmiotom przetwarzającym dane na zlecenie administratora w zakresie usług związanych z prowadzeniem rekrutacji pracowników lub udostępnianiem systemów informatycznych dla celów rekrutacji – przy czym takie podmioty przetwarzają dane osobowe na podstawie umowy z administratorem i wyłącznie zgodnie z poleceniem administratora. Pani/Pana dane mogą być przekazane do Estèlligence 2 Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. I. Krasickiego 35, 02-611 Warszawa, w zależności od tego, która spółka będzie przeprowadzała proces rekrutacyjny. Ma Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, czy ograniczenia przetwarzania. W zakresie w jakim podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest zgoda, ma Pani/Pan: prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem, a także prawo do przenoszenia swoich danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora swoich danych osobowych w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Może Pani/Pan przesłać te dane innemu administratorowi danych.

    Ma Pani/Pan również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych. Obowiązek podania danych osobowych jest wymogiem ustawowym w zakresie określonym w przepisach Kodeksu pracy. Bez podania tych danych nie może Pani/Pan wziąć udziału w procesie rekrutacji.