Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Księgowa/y z językiem angielskim lub niemieckim

BAYWA R.E. SOLAR SYSTEMS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

  • Kraków

    Kraków, małopolskie
  • ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

Twój zakres obowiązków

  • Prowadzenie pełnej księgowości Spółki

  • Sporządzanie okresowych sprawozdań finansowych

  • Rozliczanie podatków

  • Weryfikacja i terminowe przetwarzanie danych finansowych za pomocą różnych narzędzi i systemów

  • Sporządzanie sprawozdań, zestawień, forecastów, analiz w języku obcym na potrzeby koncecrnu

  • Pomoc w sporządzaniu sprawozdań na potrzeby instytucji zewnętrznych NBP, GUS, Intrastat

  • Przetwarzanie wewnętrznych danych finansowych na dane grupowe (oczekiwane przez koncern)

  • Organizowanie i pomoc w sprawowaniu kontroli wewnętrznej w zakresie finansów Spółki

  • Działania związane z identyfikowaniem usprawnień oraz standaryzacją procesów finansowo-controllingowych

  • Współpraca z innymi działami firmy oraz międzynarodowymi oddziałami BayWa r.e.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: rachunkowość, controlling, finanse, prawo)

  • Doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku (min. 3 lata)

  • Wiedza z zakresu rachunkowości finansowej i prawa podatkowego (przepisów Ustawy o Rachunkowości, ustaw podatkowych – VAT, CIT, PIT)

  • Praktyczna znajomość narzędzi informatycznych (takich jak pakiet MS Office, przede wszystkim Excel) oraz urządzeń biurowych

  • Wysoko rozwinięte zdolności komunikacyjne

  • Znajomość języka angielskiego lub niemieckiego na poziomie minimum B2

  • Dobra organizacja pracy

  • Samodzielność, rzetelność, terminowość

  • Otwarte podejście do pracy, implementowanych zmian oraz rozwiązywania problemów

Mile widziane

  • Znajomości systemów klasy ERP (znajomość SAP lub AP+)

  • Znajomość Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej

To oferujemy

  • Stabilne zatrudnienie na umowę o pracę

  • Konkurencyjne wynagrodzenie

  • Elastyczne godziny pracy

  • Prywatną opiekę medyczną

  • Nowoczesne narzędzia oraz środowisko pracy

  • Stacjonarną pracę biurze (miejsce pracy – nowoczesne biuro w Zabierzowie, k. Krakowa) połączoną z możliwością pracy z domu

  • Konieczność podróżowania ograniczoną do niezbędnego minimum

  • Pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie, w innowatorskim środowisku

BayWa r.e. to międzynarodowa firma z 25-letnim doświadczeniem w energetyce odnawialnej, która

posiada przedstawicielstwa w ponad 12 krajach. W Polsce BayWa r.e. obecna jest w segmencie dużych przemysłowych projektów fotowoltaicznych oraz jako dystrybutor i integrator sprzętu fotowoltaicznego - modułów PV, falowników, systemu montażowego oraz magazynów energii. To dystrybutor wiodących marek i sprawdzony partner przy realizacji zarówno małych inwestycji, jak i projektów wielkoskalowych. To stabilna firma, którą wyróżnia wyjątkowo szeroki i sprawdzony asortyment. Firma znana w Europie jest z wysokiej jakości oferowanych produktów i rzetelnej obsługi. To także bardzo stabilne miejsce pracy.

Przewiń do profilu firmy