Oferta pracy

Księgowy/a

Centralny Ośrodek Informatyki O firmie

Rekrutacja zdalna

Centralny Ośrodek Informatyki

al. Jerozolimskie 132

Warszawa

Cyfryzacja jest strategicznym zadaniem państwa. Jej sensowny rozwój jest możliwy tylko wtedy, gdy państwo ma po swojej stronie kompetencje cyfrowe, odpowiedni zespół ekspertów oraz spójną strategię. My jesteśmy częścią tego zaplecza.

Centralny Ośrodek informatyki to centrum kompetencji, software house i instytucja publiczna w jednym. Jesteśmy unikalnym w skali państwa zespołem specjalistów cyfrowych. Mamy ekspertów IT, projektujemy usługi i doświadczenie użytkownika, szkolimy, prowadzimy komunikację społeczną, zarządzamy projektami i zamówieniami publicznymi. Dzięki temu możemy realizować kluczowe w państwie projekty cyfrowe od A do Z.
Księgowy/a
Poszukujemy osoby z doświadczeniem w księgowości, która podejmie z nami współpracę w ramach umowy na czas zastępstwa.

Zakres obowiązków
  • Sprawowanie kontroli formalnej, merytorycznej i rachunkowej wszystkich dowodów księgowych oraz innych dokumentów powodujących skutki finansowe
  • Dekretowanie i wprowadzanie dokumentów księgowych
  • Pomoc przy zamknięciu okresów księgowych, w tym uzgadnianie kont syntetycznych i analitycznych
  • Utrzymywanie kontaktu z dostawcami w zakresie rozliczeń, rozrachunków i potwierdzeń sald
  • Weryfikacja i rejestrowanie faktur
  • Prowadzenie monitoringu płatności w zakresie zobowiązań, w tym potrącanie kwot wynikających z not księgowych
  • Wprowadzanie przelewów bankowych oraz księgowanie wyciągów bankowych, uzgadnianie sald zespołu 1 z wyciągami bankowymi
  • Prowadzenie rozliczeń międzyokresowych kosztów, comiesięczne uzgadnianie sald,
  • Kontrola i ustalanie odpisów na  ZFŚS oraz ustalanie różnic
  • Udział w pracach związanych ze sprawozdawczością finansową, raportami okresowymi, rozliczeniami podatkowymi i deklaracjami oraz niezbędnymi zestawieniami finansowymi
  • Przygotowywanie raportów i zestawień na zlecenie przełożonego
  • Udział w audytach wewnętrznych i zewnętrznych oraz kontrolach podatkowych
Poszukiwane kompetencje
  • Wyższe wykształcenie (najlepiej rachunkowość, ekonomia, finanse)
  • Doświadczenie w pracy w dziale księgowości (min. 5 lat)
  • Praktyczna znajomość zagadnień księgowych i podatkowych
  • Znajomości ustawy o rachunkowości, ustawy o podatku dochodowym i VAT
  • Umiejętność pracy pod presją czasu
  • Bardzo dobra znajomość Excel
  • Bardzo dobra umiejętność współpracy i komunikacji
  • Znajomość programu Symfonia
  • Umiejętność usprawniania procesów, systemów i procedur
  • Odpowiedzialność oraz sumienność w wykonywaniu powierzonych zadań
  • Umiejętność inicjowania i wdrażania usprawnień
Oferujemy
  • Zatrudnienie na  podstawie umowy na zastępstwo
  • Dobry sprzęt i rynkowe wynagrodzenie
  • Otwarty zespół ludzi nastawionych na rozwój
  • Możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji
  • Nowoczesne biuro blisko Dworca Zachodniego
  • Dodatkowo: m.in. prywatna opieka medyczna, karnet sportowy, wczasy pod gruszą

Wyślij swoje CV za pomocą przycisku

Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi Kandydatami.

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy