Oferta pracy

Księgowy/a z językiem niemieckim

Govecs Poland Sp. z o. o. O firmie

Govecs Poland Sp. z o. o.

Graniczna 8c

Wrocław

GOVECS jest europejskim liderem na rynku producentów skuterów i pojazdów elektrycznych. Każdego dnia w Monachium i we Wrocławiu ponad 300 pracowników z pasją tworzy przyszłościowe rozwiązania dla miejskiej mobilności. Portfolio produkowanych przez nas pojazdów oraz projektów w jakie jesteśmy angażowani dynamicznie się powiększa. W związku z rozwojem poszukujemy zaangażowanych kandydatów na stanowisko:

Do nowo tworzonego zespołu, który będzie wspierał całościowe prowadzenie księgowości spółek Grupy Govecs w Niemczech poszukujemy osób z doświadczeniem, otwartych na nowe wyzwania, poszukujących szerokiej odpowiedzialności za realizowane procesy i chcących poznać/pogłębić wiedzę o standardach German GAAP/HGB.

Opis stanowiska

  • Ewidencja dokumentów w module księgowym – koszty i przychody
  • Ewidencja i rozliczanie wyciągów bankowych
  • Procesowanie płatności
  • Rozliczanie podróży służbowych i służbowych kart kredytowych
  • Doświadczenie w przejmowaniu/przenoszeniu procesów będzie znaczącym atutem
  • Prowadzenie rejestru środków trwałych (w tym naliczanie miesięcznej amortyzacji)
  • Uczestnictwo w księgowym zamknięciu miesiąca
  • Uzgadnianie i księgowanie rezerw
  • Uzgadnianie kont
  • Współpraca z zespołem odpowiedzialnym za księgowość polskiej spółki w zakresie rozliczeń i rozrachunków ‘Inter Company’
  • Uczestnictwo w przygotowywaniu danych do audytu, operacyjna współpraca z audytorami
  • Sporządzanie deklaracji podatkowych

Profil kandydata

  • Wykształcenie zgodne z profilem stanowiska
  • Co najmniej 3 letnie doświadczenie w księgowości lub finansach spółek
  • Samodzielne proponowanie rozwiązań, dokładność i terminowość
  • Gotowość do ciągłego uczenia się
  • Doświadczenie w pracy na zintegrowanych systemach informatycznych
  • Swoboda w posługiwaniu się narzędziami z pakietu MsOffice
  • Znajomość języka niemieckiego pozwalająca na swobodną komunikację (w mowie i piśmie)
  • Mile widziana znajomość języka angielskiego.
  • Znajomość systemu Comarch ERP Enterprise (CEE) będzie dodatkowym atutem.

Oferujemy

  • Pracę w międzynarodowej firmie
  • Kontakt z najnowszymi technologiami
  • Przyjazną atmosferę i zespół zorientowany na współpracę
  • Szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne
  • Opiekę medyczną
  • Multisport

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy