Ta oferta pracy jest nieaktualna od 392 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Księgowy/a ze znajomością j. niemieckiego

  • Wrocław, dolnośląskie
  • Specjalista
  • 24.05.2017

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    W związku z rozwojem Zespołu Księgowego Centrum Usług Wspólnych we Wrocławiu Grupa Kapitałowa OT Logistics poszukuje kandydatów na stanowisko:
    Miejsce pracy: Wrocław

    ZAKRES ZADAŃ:

    • Przetwarzanie dokumentacji oraz księgowanie transakcji stanowiących zobowiązania i/lub należności niemieckiej spółki Grupy
    • Analiza oraz uzgadnianie kont zobowiązań i/lub należności
    • Sporządzanie analiz i raportów dotyczących zobowiązań i/lub  należności obsługiwanej jednostki biznesowej
    • Uzgadnianie rejestru VAT
    • Uczestnictwo w przygotowaniu sprawozdań finansowych
    • Dekretowanie i księgowanie dokumentów
    • Uzgadnianie kont księgowych
    • Uzgadnianie rejestrów VAT
    • Sporządzanie deklaracji podatkowych
    • Współpraca z innymi działami firmy w celu wyjaśniania niezbędnych pozycji księgowych
    • Wsparcie eksperckie projektów usprawniających procesy
    • Obsługa zapytań partnerów biznesowych

    NASZE OCZEKIWANIA:

    • Wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: finanse i rachunkowość)
    • Minimum 2 lata doświadczenia w dziale księgowym
    • Znajomość zasad rachunkowości oraz przepisów podatkowych
    • Dobra znajomość procesu zobowiązań i należności w CUW oraz ogólna znajomość specyfiki procesu zobowiązań
    • Znajomość języka niemieckiego (w stopniu średniozaawansowanym)
    • Mile widziana znajomość programu Navision
    • Zdolność analitycznego myślenia, umiejętność pracy pod presją czasu, pracy w zespole oraz rozwiązywania problemów
    • Skrupulatność, terminowość, odpowiedzialność, samodzielność w działaniu
    • Dobra organizacja pracy i współpracy w zespole

    Poznaj nas! otlogistics.com.pl

    Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie aplikacji za pomocą przycisku aplikuj do dnia 23.06.2017r.

    Jednocześnie OT Logistics zastrzega sobie prawo do skontaktowania się jedynie z wybranymi kandydatami. W CV prosimy o dopisanie klauzuli wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do procesu rekrutacji przez firmę OT Logistics S.A. zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dnia 28.08.1997, Dz. Ust. Nr 133, poz. 833.).