Oferta pracy

Księgowy ds. Księgi Głównej

Nestlé Polska S.A.

  • Warszawa

    Warszawa, mazowieckie
  • ogłoszenie wygasło 18 dni temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • rekrutacja zdalna

Twój zakres obowiązków

  • Uczestnictwo w procesie przygotowywania JPK V7M

  • Sporządzanie korekt deklaracji VAT oraz JPK V7M

  • Sporządzanie korekt deklaracji Informacja Podsumowująca

  • Wystawanie dokumentów PK związanych z rozliczeniami z tyt. VAT

  • Aktywny udział w procesie zamknięcia miesiąca/roku

  • Księgowanie operacji księgowych w zakresie Księgi Głównej

  • Uczestnictwo w procesie uzgadniania sald kont Księgi Głównej (identyfikacja problemów i podejmowanie działań)

  • Sporządzanie sprawozdań na potrzeby GUS, NBP

  • Przygotowywanie zestawień do kalkulacji podatku dochodowego od osób prawnych

  • Przygotowywanie zleceń płatności zgodnie z procedurami

  • Weryfikacja płatności przygotowywanych przez SSC

  • Bieżące monitorowanie sald należności oraz clearing pozycji

  • Przygotowywanie wewnętrznych raportów kontrolnych oraz ich przekazywanie do właściwych osób w organizacji (odpisy na zapasy, rezerwy, raporty dot. ST, RMK bierne, RMK czynne, konta rozliczenia zakupu GRIR, kontrole PK)

  • Współpraca z Custodianami przy inwentaryzacji środków trwałych

  • Współpraca z audytorami zewnętrznymi i wewnętrznymi – przygotowanie danych zgodnie z oczekiwaniami

  • Przygotowywanie zestawień na potrzeby rocznego sprawozdania finansowego

  • Wdrażanie i aktualizacja procedur

  • Współpraca z Centrami Finansowym Nestle w zakresie aktywności objętych outsourcingiem

  • Archiwizacja dokumentów zgodnie z obowiązującymi procedurami

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe w dziedzinie finansów, rachunkowości lub pokrewne

  • Ponad 2-letnie doświadczenie w księgowości na podobnym stanowisku.

  • Praktyczna wiedza z zakresu rachunkowości oraz zasad prowadzenia ewidencji finansowo – księgowej

  • Praktyczna znajomość przepisów z zakresu podatku VAT oraz CIT

  • Bardzo dobra znajomość obsługi Microsoft Office i Excel (funkcje, tabela przestawna).

  • Dobra znajomość języka angielskiego - w mowie i piśmie.

  • Znajomość programu SAP warunek konieczny

  • Proaktywne podejście do zadań i aktywne szukanie rozwiązań

  • Otwarte nastawienie na zmiany i zaangażowanie w ciągłe doskonalenie.

  • Umiejętność pracy w zespole

  • Bardzo dobra organizacja pracy własnej

  • Bardzo dobre zdolności organizacyjne i komunikacyjne

  • Doświadczenie we współpracy z SSC będzie dodatkowym atutem

To oferujemy

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę

  • Konkurencyjny pakiet benefitów: prywatną opiekę medyczną, Fundusz Emerytalny program kafeteryjny w ramach Funduszu Socjalnego, Karta Multisport, 50% dofinansowania do posiłków w firmowej kantynie

  • Możliwość budowania doświadczenia zawodowego w międzynarodowej firmie

  • z branży FMCG o najwyższych standardach pracy

  • Realizację samodzielnych, odpowiedzialnych zadań w dynamicznym środowisku

  • Atmosferę pracy opartą na szacunku, profesjonalizmie i życzliwości

  • Stworzenie ścieżki rozwoju kariery dopasowanej do aspiracji i możliwości wewnątrz firmy

  • Elastyczne godziny pracy oraz home office do 5 razy w tygodniu w czasie pandemii

  • Nowoczesne biuro na Mokotowie (ok. 15 minut od stacji Metro Wilanowska)

  • Dostęp do aplikacji ułatwiającej znalezienie i rezerwację wolnych miejsc na parkingu firmowym

Nestlé w Polsce jest wiodącą firmą w obszarze żywienia z portfolio blisko 1600 produktów i prawie 70 marek, w tym m.in.: NESCAFĒ, WINIARY, GERBER, PRINCESSA, KIT KAT, LION, NESQUIK, NAŁĘCZOWIANKA oraz PURINA. Nestlé działa na polskim rynku od 1993 roku. Firma zatrudnia aktualnie 5500 pracowników w 8 lokalizacjach.

Przewiń do profilu firmy