Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

/672/10/2021/PJ/99022

Księgowy/Księgowa ds. Podatków

Randstad Polska Sp. z o.o.

  • Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie

  • ogłoszenie wygasło 2 lata temu
  • Umowa o pracę
  • Specjalista (Mid / Regular)
  • rekrutacja zdalna

Międzynarodowa grupa chemiczna, eksportująca swoje produkty do ponad 100 krajów z całego świata, właśnie poszukuje osoby na stanowisko Księgowego/Księgowej ds. Podatków.

Jeśli chcesz dołączyć do firmy, której produkty otaczają każdego z nas - aplikuj :)

Księgowy/Księgowa ds. PodatkówNumer ref.: /672/10/2021/PJ/99022

zadania

  • sporządzanie dokumentacji cen transferowych dla wybranych jednostek z Grupy Kapitałowej wraz z informacją o cenach transferowych (TPR-C) oraz raportem CbC
  • rozliczanie w zakresie podatku VAT, sporządzanie i wysyłanie miesięcznych deklaracji JPK_VAT
  • kontrola prawidłowości dokumentów zakupu i sprzedaży pod kątem VAT
  • monitorowanie zmian w przepisach podatkowych oraz dokonywanie interpretacji przepisów podatkowych
  • współpraca z organami podatkowymi podczas czynności sprawdzających i kontroli podatkowych, w tym przygotowywanie dokumentacji i odpowiedzi na pisma urzędowe
  • zapewnienie kompletności, prawidłowości i terminowości zapisów księgowych
  • archiwizowanie dokumentów pozostałej sprzedaży
  • sporządzanie wybranych deklaracji GUS
  • sporządzanie wewnątrzgrupowych raportów w zakresie podatków
  • generowanie raportów i tworzenie analiz
  • czynny udział w harmonogramie zamknięcia miesiąca
  • bieżąca analiza i weryfikacja zapisów na kontach księgowych
  • kontrola i weryfikacja uzgodnienia ksiąg pomocniczych do księgi głównej

oczekujemy

  • wykształcenia kierunkowego: finanse, podatki, ekonomia, matematyka, statystyka, itp.
  • praktycznej znajomości przepisów podatkowych oraz zagadnień księgowych – ustawa VAT, CIT, ustawa o rachunkowości
  • doświadczenia w prowadzeniu pełnej księgowości
  • doświadczenia w sporządzaniu deklaracji podatkowych
  • znajomości pakietu MS Office - w szczególności MS Excel
  • umiejętności analitycznego myślenia

oferujemy

  • pracę w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku
  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • szeroki wachlarz benefitów: (LuxMed, ubezpieczenie grupowe Uniqua, ZFŚS, nauka języków obcych eTutor, Mulisport)
  • dofinanowanie do wakacji dla dzieci
  • dofinansowanie wypoczynku
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • wsparcie nowoczesnymi technologiami i profesjonalnymi narzędziami,
  • świetną, koleżeńską atmosferę
  • nastawione na współpracę środowisko pracy
  • elastyczny i zadaniowy czas pracy (możliwość pracy w modelu hybrydowym, gdzie każdy Pracownik ma możliwość łączyć pracę zdalną z pracą w biurze)
Agencja zatrudnienia – nr wpisu 47

Ogłoszenie archiwalne