Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Księgowy / Księgowa

ALIMENTURA BT sp. z o.o.

Bronisławy 22A

Górna

Łódź

Twój zakres obowiązków

  • Prowadzenie pełnej księgowości firm zgodnie z ustawą o rachunkowości, prawem podatkowym oraz polskimi standardami rachunkowości

  • Przygotowywanie sprawozdań finansowych, sprawozdań okresowych oraz deklaracji podatkowych zgodnie z obowiązującymi przepisami

  • Kontrola zmian podatkowych,

  • Kontrola merytoryczna nad procesami księgowymi i ich zgodnością z procedurami obowiązującymi w firmie,

  • Księgowanie dokumentów finansowo- księgowych, Zapewnienie prawidłowego obiegu dokumentów księgowych oraz integralności wszystkich informacji finansowych

  • Księgowanie wyciągów bankowych, kontrola rozrachunków,

  • Bieżąca analiza kont księgowych,

  • Sporządzanie niezbędnych raportów i analiz na potrzeby zarządzania działalnością firmy

  • Bieżąca kontrola należności i zobowiązań

  • Sporządzanie deklaracji zeznań podatkowych (VAT i CIT), JPK, sprawozdań GUS oraz informacji podsumowujących, zgodnie z obowiązującymi przepisami

  • Współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, ZUS, GUS, bank, itp.) oraz reprezentowane firmy przed organami podatkowym,

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe

  • Minimum 2- letnie doświadczenie zawodowe w pracy na stanowisku Samodzielnego Księgowego lub Głównego Księgowego,

  • Znajomość obsługi spółek z ograniczoną odpowiedzialnością oraz działalności gospodarczych

  • Bardzo dobra znajomość zasad rachunkowości,

  • obsługa programów księgowych i kadrowych - mile widziana obsługa programu Optima

  • Bardzo dobra znajomość prawa podatkowego (CIT, PIT, VAT), ustawy o rachunkowości, umiejętność ich prawidłowego interpretowania oraz stosowania,

  • Dobra znajomość pakietu Microsoft Office, w szczególności programu Excel,

  • Podstawowa znajomość przepisów prawa pracy,

  • Praktyczna umiejętność naliczania wynagrodzeń dla pracowników zatrudnionych w podstawowym systemie czasu pracy,

  • Dobra znajomość obsługi Płatnika,

  • Umiejętność pracy w zespole, rzetelność, terminowość.

  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego

To oferujemy

  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,

  • Samodzielne stanowisko