Oferta pracy

Księgowy / Księgowa (obsługa lokalnych spółek)

EUROFINS POLSKA SP. Z O.O.O firmie

  • Katowice

    Katowice, śląskie
  • Ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • Rekrutacja zdalna
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

Twój zakres obowiązków

  • Weryfikacja poprawności ujęcia zdarzeń gospodarczych w księgach,

  • Weryfikacja pozycji prezentowanych w sprawozdaniach finansowych (miesięcznych, kwartalnych, rocznych),

  • Kontrola dokumentów finansowych (obiegu, rejestracji, alokacji),

  • Przygotowywanie okresowych raportów finansowych, monitorowanie i analiza odchyleń wyników od planu,

  • Współpraca podczas przygotowywania budżetu, prognoz,

  • Przygotowywanie analiz finansowych i raportów ad hoc,

  • Nadzór nad procesem zamknięcia miesiąca – nadzór nad tworzeniem rezerw kosztowych,

  • Kontrola wyników oraz kalkulacja podatku odroczonego,

  • Przygotowywanie sprawozdań GUS i NBP, przygotowywanie rocznej sprawozdawczości spółek zgodnie z obowiązującym prawem,

  • Współtworzenie dokumentacji dot. cen transferowych,

  • Współpraca z firmami audytorskimi, urzędami skarbowymi i innymi instytucjami zewnętrznymi,

  • Współpraca z SSC w zakresie bieżącej księgowości.

Nasze wymagania

  • Minimum 2 lata doświadczenia na samodzielnym stanowisku księgowym,

  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego,

  • Dobra znajomość zagadnień z rachunkowości zarządczej i finansów przedsiębiorstw,

  • Doświadczenie we współtworzeniu rocznego sprawozdania finansowego, współpraca z audytorem - warunek konieczny,

  • Znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym komunikację,

  • Dobra znajomość MS Excel,

  • Samodzielność i bardzo dobra organizacja pracy,

  • Umiejętność radzenia sobie z planowaniem, presją czasu i ustalaniem priorytetów.

To oferujemy

  • ELASTYCZNY CZAS PRACY

  • ATRAKCYJNE WYNAGRODZENIE

  • SYSTEM KAFETERYJNY

  • PRYWATNA OPIEKA MEDYCZNA

  • ROZWÓJ

  • UBEZPIECZENIE NA ŻYCIE

  • MIĘDZYNARODOWE ŚRODOWISKO PRACY

  • PROGRAM POLECEŃ PRACOWNICZYCH

  • KREATYWNE ŚRODOWISKO PRACY

  • MOŻLIWOŚĆ BUDOWANIA PROCESÓW I STANDARDÓW

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • elastyczny czas pracy

  • brak dress code’u

  • gry wideo w pracy

  • kawa / herbata

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • program rekomendacji pracowników

EUROFINS POLSKA SP. Z O.O.

Eurofins Scientific is an international life sciences company, which provides a unique range of analytical testing services to clients across multiple industries. The Group believes it is the world leader in food, environment, pharmaceutical and cosmetics products testing and in agroscience CRO services. It is also one of the global independent market leaders in certain testing and laboratory services for genomics, discovery pharmacology, forensics, CDMO, advanced material sciences and for supporting clinical studies. In addition, Eurofins is one of the leading global emerging players in specialty clinical diagnostic testing.

Przewiń do profilu firmy