Księgowy/Księgowa

  • Warszawa, mazowieckie
  • Specjalista
  • 07.12.2018
  • Ważna jeszcze 27 dni (do 06.01.2019)

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    top

    Jesteśmy zamkniętym funduszem.

    W związku z dynamicznym rozwojem poszukujemy kandydatów na stanowisko:

    Miejsce pracy: Warszawa
    Opis stanowiska:
    • Zarządzanie pełną księgowością Spółek z Grupy Kapitałowej. Prowadzenie pełnej księgowości oraz zapewnienie realizacji obowiązków spółek w zakresie rachunkowości wynikających z Ustawy o rachunkowości oraz innych aktów prawnych w tym zakresie.
    • Odpowiedzialność za prawidłowe rozliczenia podatkowe, sporządzanie deklaracji podatkowych oraz prowadzenie dokumentacji podatkowej.
    • Nadzór nad zgodnością procedur finansowych ze zmianami w przepisach prawnych i podatkowych, implementowanie procedur ograniczających ryzyka podatkowe.
    • Znajomość narzędzi oraz systemów informatycznych wykorzystywanych w księgowości, zarządzaniu finansami (przede wszystkim SAGE).
    • Reprezentowanie firmy przed organami podatkowymi i innymi podmiotami i instytucjami.
    • Udział w tworzeniu, implementacji oraz kontroli realizacji wewnętrznych procedur grupy kapitałowej.
    • Sporządzanie sprawozdań finansowych oraz raportów i analiz.
    • Odpowiedzialność za prawidłowe prowadzenie polityki kadrowo-płacowej przez spółki z grupy kapitałowej.
    • Prowadzenie ewidencji środków trwałych.
    • Współpraca z instytucjami zewnętrznymi (w tym US, ZUS, KRS, banki, audytorzy).
    • Przygotowywanie uchwał, protokołów, dla Spółek z Grupy Kapitałowej oraz składanie wniosków do KRS.
    Wymagania:
    • Wykształcenie wyższe kierunkowe.
    • Min. 3 lata doświadczenia zawodowego na stanowisku Księgowego.
    • Biegła znajomość Polskiej Ustawy o Rachunkowości oraz prawa podatkowego.
    • Doświadczenie w sporządzaniu rozliczeń podatkowych, a także w składaniu deklaracji podatkowych, w tym VAT i CIT.
    • Znajomość MS Office i doświadczenie w pracy na systemach ERP.
    • Znajomość zagadnień kadrowo-płacowych.
    • Współpraca z działem prawnym firmy.
    • Praktyczna znajomość systemów finansowo- księgowych.
    • Samodzielność, dobra organizacja pracy, dokładność, terminowość.
    • Mile widziane: ukończenie egzaminów w zakresie polskich lub międzynarodowych kwalifikacji zawodowych z dziedziny finansów, takich jak ACCA, CIMA lub biegły rewident.
    Oferujemy:
    • Pakiet Medicover.
    • Pracę w dynamicznym i kreatywnym zespole.
    • Pracę w nowoczesnym biurze w centrum Warszawy.
    • Szkolenia oraz kursy, które uznasz za interesujące oraz potrzebne do zdobywania nowych umiejętności.

    Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.

    Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997, wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb procesu rekrutacji”.