Ta oferta pracy jest nieaktualna od 6 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Księgowy w Zespole Podatkowym

  • Gdańsk, pomorskie pokaż mapę
  • Specjalista
  • 2018-10-16

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Firma Metsä Group jest prekursorem zrównoważonej bioekonomii — wykorzystuje drewno pozyskiwane z odnawialnych lasów północnych, zarządzanych w sposób zrównoważony. Specjalizujemy się w dostawach drewna i usługach związanych z lasami, produktach drzewnych, celulozie, kartonie ze świeżych włókien oraz papierze higienicznym i do gotowania. W 2017 roku całkowita wartość sprzedaży Grupy wyniosła 5,0 miliarda EUR, a w jej strukturach jest zatrudnionych około 9100 osób. Grupa prowadzi działalność w około 30 krajach. Metsäliitto Cooperative, spółka macierzysta Metsä Group, należy do około 104 tys. właścicieli fińskich lasów.
    Miejsce pracy: Gdańsk

    Group Services

    Firma Group Services zatrudnia ok. 600 specjalistów z dziedziny IT, prawa, zaopatrzenia i logistyki, kadr, komunikacji, technologii oraz finansów, którzy wspierają grupę Metsä Group wraz z jej obszarami biznesowymi w realizowaniu strategii.

    Opis Stanowiska

    Metsä Group Services jest Centrum Usług Wspólnych. Na trójmiejskim rynku jesteśmy obecni od 2012 roku. W naszej codziennej pracy wspieramy wszystkie spółki w przeprowadzaniu procesów finansowo-księgowych. Aktualnie poszukujemy Księgowego ds. VAT w Zespole Podatkowym.

    Główne zadania:
    • Przygotowywanie rejestrów i polskich deklaracji VAT, UE oraz JPK
    • Weryfikacja księgowań pod względem polskiego podatku VAT
    • Rozliczanie kont księgowych VAT
    • Komunikacja oraz obsługa kontroli organów skarbowych
    • Przygotowywanie wniosków oraz pism do Urzędów Skarbowych
    • Udział w przygotowywaniu deklaracji Intrastat

    Wymagania:

    • Doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku
    • Wiedza księgowa
    • Znajomość przepisów VAT
    • Bardzo dobra znajomość obsługi pakietu MS Office, szczególnie Excel
    • Znajomość języka angielskiego będzie dodatkowym atutem
    • Umiejętność organizacji pracy własnej, samodzielność oraz zorientowanie na terminowość wykonywanych zadań
    • Motywacja do rozwoju w zakresie podatków
    Oferujemy:

    Interesującą i motywującą pracę w renomowanej międzynarodowej firmie
    Możliwości rozwoju osobistego
    Atrakcyjny pakiet świadczeń

    Kompleksowa opieka medyczna
    i indywidualne ubezpieczenia na życie
    Wspaniała atmosfera
    Świetna lokalizacja biura