Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Księgowy w zespole Zobowiązań

Carl Zeiss Shared Services Sp. z o. o.

  • Poznań

    Poznań, wielkopolskie
  • ogłoszenie wygasło 2 miesiące temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • praca hybrydowa

Twój zakres obowiązków

  • Wykonywanie codziennych zadań związanych z rozliczeniami z dostawcami, zgodnie z określonymi procedurami operacyjnymi

  • Księgowanie faktur, not kredytowych oraz zaliczek z/bez zamówienia

  • Księgowanie wyciągów bankowych oraz zleceń stałych

  • Kontakt z dostawcami i partnerami biznesowymi

  • Regularne sprawdzanie i wyjaśnianie zablokowanych faktur

  • Dbanie o terminowość przelewów i weryfikacja listy płatności pod kątem błędów

  • Tworzenie standardowych zestawień, analiz, procedur i raportów na potrzeby działu i firmy

  • Wykonywanie zadań związanych z zamknięciem miesiąca, kwartału oraz roku fiskalnego

  • Bieżące analizowanie i uzgodnienia sald z dostawcami zewnętrznymi i spółkami ZEISS

  • Inicjowanie usprawnień i standaryzacji procesów z obszaru działu zobowiązań

  • Aktualizacja procedur operacyjnych

  • Wykonywanie zadań związanych z audytem

Nasze wymagania

  • Min 1-1,5 – roczne doświadczenie w księgowości

  • Dodatkowym atutem będzie wykształcenie kierunkowe z obszaru finansów/księgowości

  • Dobra znajomość języka niemieckiego i angielskiego oraz umiejętność sprawnego posługiwania się nimi w środowisku biznesowym.

  • Teoretyczna i praktyczna wiedza z obszaru działu zobowiązań

  • Umiejętność obsługi systemów ERP – znajomość SAP FI mile widziana

  • Bardzo dobra organizacja pracy, dokładność i skrupulatność

  • Doskonałe umiejętności komunikacyjne

  • Umiejętność współpracy w zespole oraz uczenia się nowych rzeczy

  • Umiejętność radzenia sobie ze stresem i pracy pod presją czasu

To oferujemy

  • Pracę w systemie hybrydowym – 8 dni w biurze w ciągu miesiąca

  • Elastyczne godziny rozpoczęcia pracy – możesz rozpocząć pracę między godziną 6:30 a 10:00

  • Bardzo dobrą lokalizację biura w pobliżu jeziora Malta

  • Atrakcyjny pakiet benefitów pracowniczych – prywatna opieka medyczna, karty multisport, kafeteria benefitowa, grupowe ubezpieczenie na życie oraz karta lunchowa

  • Przyjazną atmosferę pracy – jesteśmy młodym zespołem o różnorodnych zainteresowaniach i pasjach

Carl Zeiss to firma z długą historią w szeroko pojętej branży optycznej, zatrudniająca już ponad 37 tys pracowników na całym świecie.

Centrum rozliczeniowe w Poznaniu Carl Zeiss Shared Services działa już 10 lat. Zatrudniamy obecnie 130 pracowników zajmujących się obsługą finansowo – księgową wszystkich spółek ZEISS zlokalizowanych w Europie a także w USA i w Kanadzie.

Przewiń do profilu firmy