Oferta pracy

Kupiec Strategiczny (Commodity Manager)

SMA Magnetics Sp. z o.o.O firmie

  • Modlniczka (pow. krakowski)

    Modlniczka (pow. krakowski), małopolskie
  • Ogłoszenie wygasło 15 dni temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular), starszy specjalista (Senior)

Twój zakres obowiązków

  • Zarządzanie złożoną, wymagającą kategorią zakupową o dużej lub bardzo dużej wartości i kompleksowej technologii wytworzenia,

  • Tworzenie, wdrażanie i prezentowanie strategii zakupowych dla zarządzanych kategorii zakupowych oraz dostawców,

  • Regularna analiza rynku dla zarządzanych kategorii (surowce, waluty, konkurenci, nowi dostawcy i technologie, etc.),

  • Dostosowywanie strategii regionalnych do strategii globalnej (tworzonej przez Kierownika Kategorii Globalnej),

  • Inicjowanie i wprowadzanie akcji oszczędnościowych: technicznych i komercyjnych,

  • Zaangażowanie i wsparcie grup projektowych we wczesnej fazie rozwoju produktu/części/usługi (innowacyjność, wczesne zaangażowanie dostawców, etc.),

  • Analiza rynku dostawców i technologii (istniejących oraz nowych) w celu kreowania przewagi konkurencyjnej dla organizacji,

  • Bieżąca ocena istniejącej bazy dostawców przy użyciu dostępnych narzędzi (np. Scorecard),

  • Zarządzanie ryzykiem w ramach prowadzonej kategorii zakupowej (ryzyko finansowe, jakościowe, logistyczne, etc.) oraz wdrażanie środków zaradczych (w tym informowanie wszystkich niezbędnych uczestników wewnętrznych),

  • Samodzielne negocjacje cenowe, techniczne, logistyczne i komercyjne z dostawcami (również trudnymi i monopolistycznymi) oraz zawieranie złożonych umów,

  • Prowadzenie i przewodzenie interdyscyplinarnych Grup Commodity/X-Team-ów,

  • Prowadzenie projektów zakupowych: „make or buy”, zmiana dostawcy, zmiana technologii, innych projektów zakupowych,

  • Udział w projektach dotyczących optymalizacji procesów zakupowych jako członek lub prowadzący,

  • Udział w specjalnych grupach zadaniowych np. task force team, hot groups, etc.,

  • Współpraca z trudnymi dostawcami oraz ich przedstawicielami niezależnie od ich poziomu w organizacji, zwłaszcza z kadrą zarządczą wyższego szczebla.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe - techniczne lub ekonomiczne, lub ekwiwalentna wiedza i doświadczenie zawodowe,

  • 5 lat doświadczenia w obszarze zakupów, w tym minimum 2 lata w zakupach strategicznych/bezpośrednio-produkcyjnych,

  • Mile widziane doświadczenie w branży motoryzacyjnej,

  • Specjalistyczna wiedza i doświadczenie w zakresie kupowanych produktów i technologii produkcyjnych (mile widziane doświadczenie z częściami metalowymi) i technik negocjacyjnych (ukończone kursy/szkolenia mile widziane),

  • Bardzo dobra znajomość struktury kosztowej oraz procesu powstawania oraz jego optymalizacji dla zarządzanych kategorii produktów.

  • Język angielski - B2,

  • Język niemiecki – mile widziany,

  • Umiejętność współpracy z trudnymi partnerami wewnętrznymi oraz zewnętrznymi,

  • Umiejętność radzenia sobie ze stresem,

  • Znajomość MS Excel, Word, Power Point - zaawansowany,

  • Znajomość systemów ERP: ERP XL oraz SAP – podstawowy,

  • Prawo jazdy kat. B (otwartość na podróże krajowe i zagraniczne).

To oferujemy

  • Zatrudnienie na umowę o pracę w międzynarodowej firmie o ugruntowanej pozycji rynkowej,

  • Atrakcyjne wynagrodzenie,

  • Rozbudowany proces adaptacji – w czasie której poznasz naszą firmę od środka i szybko zaczniesz czuć, że jesteś u siebie,

  • Karta sportowa Multisport,

  • Opieka medyczna dla pracownika z możliwością poszerzenia pakietu o członków rodziny,

  • Ubezpieczenie grupowe,

  • Bonusy finansowe na święta i wakacje,

  • Szkolenia wewnętrzne oraz zewnętrzne,

  • Programy rozwoju kompetencji pracowniczych w ramach potrzeb organizacji: dofinansowanie do kursów językowych, finansowanie studiów wyższych,

  • Niezwykłe połączenie rodzinnej atmosfery z międzynarodowymi standardami i profesjonalizmem.

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • ubezpieczenie na życie

  • dofinansowanie wypoczynku

  • paczki świąteczne

SMA Magnetics Sp. z o.o.

SMA Magnetics Sp. z o.o. – czołowy producent elementów indukcyjnych należący do grupy SMA Solar Technology, światowego lidera wyznaczającego trendy w zakresie technologii fotowoltaicznych i produkcji energii elektrycznej ze słońca.

Przewiń do profilu firmy