Kustosz

  • Gdańsk, pomorskie pokaż mapę
  • Specjalista
  • 11.10.2017
  • Ważna jeszcze 17 dni (do 10.11.2017)

Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w związku z procesem rozwoju poszukuje pracownika do Biblioteki na stanowisko:

Kustosza
(umowa o pracę)
Miejsce pracy: Gdańsk

Zakres obowiązków:

  • organizacja pracy bibliotecznej,
  • prowadzenie dokumentacji pracy biblioteki,
  • gromadzenie, ewidencjonowanie i opracowanie nabytków bibliotecznych,
  • udostępnianie zbiorów bibliotecznych,
  • prowadzenie działalności informacyjnej dotyczącej biblioteki i jej zbiorów, udzielanie informacji bibliograficznych oraz opracowywanie tematycznych zestawień bibliograficznych dla użytkowników, zgodnie ze specjalizacją biblioteki,
  • szkolenie użytkowników w zakresie korzystania z zasobów biblioteki,
  • przeglądanie ofert rynku księgarskiego i antykwarycznego w Polsce i za granicą,
  • obsługa komputerowego programu bibliotecznego Patron 4.

Wymagania niezbędne:

  • wykształcenie wyższe magisterskie (absolwent informacji naukowej i bibliotekoznawstwa lub innego kierunku z przygotowaniem do zawodu bibliotekarza),
  • preferowane min. 2 - letnie doświadczenie w pracy w bibliotece,
  • znajomość zasad gromadzenia, opracowania i udostępniania zbiorów oraz działalności informacyjnej biblioteki,
  • znajomość standardów bibliograficznych, w tym formatu MARC 21,
  • preferowana znajomość programu Patron lub innych programów bibliotecznych,
  • znajomość obsługi komputera w zakresie pakietu biurowego Office,
  • preferowana znajomość historii XX wieku,
  • znajomość podstaw języka angielskiego/niemieckiego/francuskiego/rosyjskiego,
  • umiejętność pracy w zespole, komunikatywność,
  • wysoka kultura osobista,
  • samodzielność,
  • odpowiedzialność.

Oferujemy:

  • pracę w renomowanej, dynamicznie rozwijającej się państwowej instytucji kultury,
  • dużą samodzielność w działaniu oraz możliwość samorealizacji,
  • wyjątkową atmosferę pracy w zgranym, profesjonalnym i doświadczonym zespole,
  • stabilne warunki zatrudnienia,
  • możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji zawodowych,
  • karty MultiSport - Benefit.

Prosimy o przesłanie listu motywacyjnego i cv klikając w przycisk Aplikuj w terminie do 24 października 2017 r.

Uprzejmie informujemy, iż skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

W Curriculum Vitae prosimy o dopisanie następującej klauzuli: "Zgodnie art. 23 ust. 1 pkt 1ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz. U. z 2016 r. , poz. 922., wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb rekrutacji przez Muzeum II Wojny Światowej z siedzibą w Gdańsku, pl. Władysława Bartoszewskiego 1".

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, jako administrator danych osobowych, informuje, iż Pani/Pana dane osobowe zawarte w CV i liście motywacyjnym będą przetwarzane w celach związanych z przeprowadzeniem rekrutacji, a w przypadku wyrażenia zgody, przechowywane w bazie danych przez okres roku od zakończenia procesu rekrutacji. Przysługuje Pani /Panu prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Podstawą podania danych są przepisy ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy.

Niepoprawne hasło albo email.

Niepoprawne hasło.

Wystąpił błąd podczas logowania.

Niepoprawny link.

  • lub Załóż konto

Załóż konto

Załóż konto, aby łatwiej szukać pracy.

Przepraszamy, podczas rejestracji wystąpił błąd.

Użytkownik o podanym adresie e-mail jest już zarejestrowany.

Przepraszamy, wystąpił błąd podczas tworzenia użytkownika

  • lub Zaloguj się