Oferta pracy

Lider ds. kontrolingu

COLLINS AEROSPACEO firmie

  • Bierutowska 65, Wrocław
    Wrocław, dolnośląskie
  • Ogłoszenie wygasło 2 miesiące temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • kierownik / koordynator

COLLINS AEROSPACE

Bierutowska 65

Wrocław

Twój zakres obowiązków

  • Nadzór nad procesem kontroli rejestrowania operacji gospodarczych w obszarze operacyjnym

  • Wdrażanie potencjalnych zmian w procesach wspierających prawidłowe rejestrowanie zdarzeń a także zwiększających kontrole wewnętrzne Spółki

  • Stosowanie systemu kontroli wewnętrznej przez grupę RTX (SOX)

  • Prowadzenie szczegółowych analiz finansowych (w uzgodnieniu z grupą jak i z przedstawicielami lokalnej jednostki biznesowej)

  • Przedstawianie wniosków wraz z przygotowaniem standardowych pakietów informacyjnych: finansowo – księgowych (w postaci sprawozdań finansowych pro-forma) jak i innych informacji służących do zarządzania wybranym obszarem

  • Wspieranie biznesu od strony finansowej projektów prowadzonych przez interdyscyplinarne zespoły w ramach danej jednostki biznesowej, w szczególności modelowania zwrotu z inwestycji kapitałowych (ROI), projektów oszczędnościowych i wspierających optymalizacje kapitału obrotowego

  • Przygotowanie planów finansowych podległego obszaru (zarówno Planu Strategicznego (horyzont 5-lat) jak i Planu Rocznego (horyzont 1 rok) oraz aktywny udział w przygotowaniu procesu prognozowania

  • Zapewnienie zgodności z finansowymi procedurami grupowymi, lokalnymi, ogólnie przyjętymi standardami rachunkowości a także przepisami prawa, które regulują obszar odpowiedzialności Analityka Finansowego

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (finanse, ekonometria, rachunkowość i auditing, kwalifikacje zawodowe typu CIMA/ACCA/biegly rewident będą dużym atutem)

  • Biegłe posługiwanie się pakietem Office, w szczególności MS Excel, Power Query, Power Point

  • Dobra znajomość systemów ERP (FICO, MM) (biegła znajomość SAP będzie dużym atutem)

  • Płynna znajomość j. angielskiego (C1)

  • Znajomość zasad rachunkowości (współpraca z Obszarem Księgowości, praca na danych księgowych)

  • Zrozumienie zasad i celu kontroli wewnętrznej w firmie (SOX)

  • Umiejętności analitycznego myślenia, wyciągania i prezentowania wniosków

To oferujemy

  • Możliwość rozwoju zawodowego poprzez szkolenia i wsparcie profesjonalistów

  • Możliwość ciągłego podnoszenia swoich kwalifikacji

  • Odpowiedzialne i wymagające zadania z dostępem do nowoczesnych narzędzi

  • Atrakcyjne wynagrodzenie adekwatne do posiadanych umiejętności

  • Prywatną opiekę medyczną

  • Kartę multisport

  • Prywatny Program Emerytalny

  • Scholar Program

  • Siłownię firmową

  • Dofinansowanie do ,,wczasów pod gruszą’’