Lider Zespołu Finansów i Controllingu

  • Poznań, wielkopolskie pokaż mapę
  • Kierownik
  • 20.03.2019
  • Ważna jeszcze 0 dni (do 19.04.2019)

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    LIDER ZESPOŁU FINANSÓW I CONTROLLINGU
    FINANCE & CONTROLLING DEPARTMENT
    BEIERSDORF MANUFACTURING POZNAŃ

    ZADANIA:

    • Współpraca z Managerem Finansowym, zespołem zarządzającym oraz grupami projektowymi
    • Odpowiedzialność za tematy controllingowe : budżetowanie, raportowanie, kontrolę kosztów, CapEx controlling
    • Zarządzanie podległym zespołem, obszarem oraz wybranymi procesami
    • Współtworzenie zadań zespołowych i indywidualnych, proponowanie działań rozwojowych, koordynowanie prac oraz monitorowanie wyników podległego zespołu
    • Koordynacja analiz efektywności i kosztochłonności zasobów firmowych
    • Przygotowywanie zestawień zgodnie z wymaganiami raportowania grupowego
    • Koordynacja procesów inwestycyjnych od strony finansowej oraz analiza środków trwałych przedsiębiorstwa
    • Odpowiedzialność za prawidłową kalkulację wpływu projektów inwestycyjnych na strukturę kosztów i poziom cen wyrobów gotowych
    • Zapewnienie właściwego procesu akceptacji projektów inwestycyjnych
    • Proponowanie optymalizacji na podstawie przeprowadzanych analiz wskaźnikowych dotyczącej procesów firmowych
    • Monitoring procesów oszczędnościowych
    • Przygotowywanie prognoz finansowych takich jak plan roczny czy prognozy kwartalne

    OCZEKIWANIA:

    • minimum 5 lat doświadczenia w dziale controllingu w firmie o profilu produkcyjnym
    • minimum 2 lata doświadczeniu w zarządzaniu zespołem
    • wykształcenie wyższe ekonomiczne
    • biegła znajomość języka angielskiego
    • biegła znajomość programu Excel
    • znajomość programu SAP
    • umiejętność zarządzania procesami w trakcie przebiegu zmian / procesem zmiany w organizacji
    • kompetencje analitycznego myślenia
    • umiejętność zarządzania czasem i priorytetyzacji zadań
    • wysokie umiejętności interpersonalne

    Nasze benefity

    • Umowa o pracę
    • Premie roczna i świąteczna
    • Szkolenia
    • Prywatna opieka medyczna
    • Ubezpieczenie na życie
    • Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych
    • Salka sportowa
    • Karta sportowa
    • Przedszkole firmowe
    • Onboarding (wprowadzenie/ aklimatyzacja) nowych osób