Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Manager ds. Finansowych

AIQLABS sp. z o.o.O firmie

  • Staniewicka 12, Warszawa
    Warszawa, mazowieckie
  • Ogłoszenie wygasło 2 miesiące temu
  • Rekrutacja zdalna
  • umowa o pracę, kontrakt B2B
  • pełny etat
  • menedżer

AIQLABS sp. z o.o.

Staniewicka 12

Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • Zapewnianie sprawnego funkcjonowania procesów księgowych;

  • Zapewnianie właściwego obiegu dokumentów finansowych w organizacji, wraz z zapewnieniem właściwego ich utrzymania oraz archiwizacji;

  • Nadzór nad prowadzoną zewnętrznie księgowością oraz procesami płacowymi;

  • Nadzór nad funduszem sekurytyzacyjnym (wsparcie w procesie wyceny portfeli wierzytelności, kontrola kosztów funduszu);

  • Odpowiedzialność za politykę rachunkowości i plan kont oraz prowadzenie ksiąg rachunkowych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa;

  • Przygotowywanie rocznych, półrocznych, kwartalnych sprawozdań finansowych;

  • Analiza i sporządzanie miesięcznych raportów (Bilans, RZiS, Cash Flow oraz ZZwKW);

  • Nadzór nad okresowymi wyliczeniami podatkowymi (PIT, CIT, VAT), ubezpieczeniowymi, statystycznymi oraz przygotowywaniem plików JPK;

  • Nadzór nad przygotowywaniem sprawozdań do GUS, NBP i innych instytucji zewnętrznych zgodnie z obowiązującymi przepisami, a także przygotowywanie sprawozdań i informacji finansowych wymaganych przepisami prawa;

  • Kontakty z audytorami, urzędami skarbowymi, ZUS, bankami, instytucjami finansowymi i załatwianie spraw wg właściwości;

  • Współpraca z bankami i innymi podmiotami branży finansowej;

  • Przygotowywanie dokumentacji do audytów i kontroli skarbowych;

  • Bieżąca współpraca z Zarządem i pozostałymi działami firmy;

  • Przedstawianie inicjatyw związanych z możliwymi rozwiązaniami w obszarze prowadzonego raportowania;

  • Aktywny udział w realizowanych projektach wprowadzania i usprawniania procesów raportowych, wykorzystujących nowe technologie.

Nasze wymagania

  • Minimum 5-letnie doświadczenie w obszarze finansów i księgowości lub audytu finansowego (preferowane w instytucji finansowej);

  • Znajomość systemów księgowych klasy ERP;

  • Wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: finanse, rachunkowość);

  • Praktyczna znajomość przepisów prawa bilansowego, polskich jak i międzynarodowych standardów rachunkowości;

  • Znajomość rynku finansowego i produktów finansowych;

  • Umiejętność opracowywania analizy finansowej;

  • Umiejętność zarządzania procesami inwestycyjnymi od strony księgowej;

  • Wiedza na temat wyceny portfeli wierzytelności;

  • Praktyczna znajomość przepisów prawa podatkowego (CIT, PIT, VAT, ordynacja podatkowa), prawa pracy i ubezpieczeń społecznych;

  • Znajomość SQL oraz procesów kontrolingowych (mile widziane);

  • Znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym;

  • Systematyczność i konsekwencja w działaniu;

  • Otwartość, komunikatywność oraz samodzielność;

  • Zaawansowana znajomość pakietu Office.

To oferujemy

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę

  • Opiekę medyczną;

  • Możliwości rozwoju wiedzy i kompetencji poprzez udział w szkoleniach i innych działaniach rozwojowych;

  • Możliwość zdobycia cennego doświadczenia w branży fintech;

  • Przyjazną atmosferę pracy w dynamicznym środowisku.

  • Benefity

  • prywatna opieka medyczna

  • spotkania integracyjne

AIQLABS to dynamicznie rozwijający się, nowoczesny fintech, posiadający w swoim portfolio produkty kierowane do klientów indywidualnych i biznesowych.

Przewiń do profilu firmy