Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Manager ds. Konsolidacji i Sprawozdawczości

Symfonia Sp. z o.o.

  • warmińsko-mazurskie

    warmińsko-mazurskie
  • ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • umowa o pracę, kontrakt B2B
  • pełny etat
  • kierownik / koordynator, menedżer
  • praca stacjonarna, praca zdalna, praca hybrydowa
  • Praca od zaraz
  • rekrutacja zdalna

Twój zakres obowiązków

  • koordynacja sporządzania jednostkowych i skonsolidowanych sprawozdań finansowych Spółki i Grupy przygotowywanych zgodnie z UoR oraz MSSF

  • nadzór nad przygotowywaniem miesięcznych oraz kwartalnych pakietów konsolidacyjnych jak również sprawozdawczych z notami wg MSSF

  • udział w zamknięciu, w tym w procesie uzgadniania transakcji między spółkami powiązanymi i przeglądzie jakościowym pakietów sprawozdawczych spółek zależnych

  • wsparcie lokalnych zespołów: księgowego i kontrolingu w celu zapewnienia zgodności z wymogami dotyczącymi raportowania MSSF i Grupy

  • udział w opracowywaniu grupowych polityk MSSF i stosowaniu nowych standardów MSSF

  • aktualizacja i optymalizacja narzędzi konsolidacyjnych i nadzór nad przygotowaniem arkusza konsolidacyjnego

  • weryfikacji danych otrzymywanych od jednostek zależnych

  • optymalizacja narzędzi raportowania w Grupie, w tym przygotowywanie raportów zarządczych oraz kontrolingowych dla kierownictwa i właścicieli Grupy Symfonia

  • odpowiedzialność za sprawozdawczość bankową, wynikającą z umów kredytowych

  • nadzór nad przygotowywaniem materiałów i uczestniczenie w procesie audytu sprawozdań

  • uczestnictwo w projektach due diligence potencjalnych spółek do przejęcia, wsparcie w wycenie aktywów spółek przejmowanych oraz alokacji ceny zakupu

  • integracja finansowa nowych jednostek w strukturze Grupy Symfonia

  • współpraca z zespołem księgowości, kontrolingu, zespołami biznesowymi, a także z Zarządem i właścicielem

Nasze wymagania

  • minimum 5 lat doświadczenia w jednym z obszarów: sprawozdawczości finansowej, audytu finansowego, konsultingu finansowym, ew. w księgowości

  • znajomość MSSF oraz praktyczne doświadczenie w stosowaniu standardów

  • umiejętność konsolidacji sprawozdań finansowych według MSSF

  • praktyczna znajomość zagadnień z zakresu ustawy o rachunkowości

  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego

  • biegła obsługa pakietu MS Office (w szczególności Excel i Word)

  • zdolności analityczne i umiejętność pracy z duża ilością danych

  • bardzo dobra organizacja pracy własnej i zespołu

Mile widziane

  • znajomość programu Symfonia

  • doświadczenie w audycie

  • znajomość przepisów prawa podatkowego, w tym m.in. PDOP

To oferujemy

  • możliwość rozwoju zawodowego w zespole finansów Grupy Symfonia w kierunku Finance Managera

  • ciekawe i rozwijające projekty, obejmujące także transakcje z obszaru M&A

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • elastyczny czas pracy

  • zniżki na firmowe produkty i usługi

  • spotkania integracyjne

  • służbowy telefon do użytku prywatnego

  • komputer do użytku prywatnego

  • program emerytalny

  • brak dress code’u

  • karty przedpłacone

  • dofinansowanie wypoczynku

  • paczki świąteczne

  • świętowanie urodzin

  • program rekomendacji pracowników

  • możliwość uzyskania uprawnień

  • inicjatywy dobroczynne

  • dodatkowy urlop

Oferujemy nowe stanowisko w ramach wewnętrznego działu finansowego Grupy Symfonia. Osoba w tej roli będzie miała decydujący wpływ na wdrożenie najlepszych praktyk w Grupie w zakresie sprawozdawczości i innych procesów finansowych, współpracując z Zarządem i Radą Nadzorczą.