Manager Działu Kontrolingu

Columbus Energy S.A.O firmie

Columbus Energy S.A.

Jasnogórska 9

Kraków

Twój zakres obowiązków

  • budowanie partnerskich relacji i zapewnianie wsparcia dla Zarządu, dyrektorów funkcyjnych i dyrektorów odpowiedzialnych za segmenty biznesowe

  • odpowiedzialność za planowanie strategicznie, sporządzanie budżetów operacyjnych, planów finansowych oraz forecastów

  • analizowanie odchyleń występujących w budżetach poszczególnych komórek organizacyjnych, formułowanie wniosków i rekomendacje

  • wspieranie kluczowych decyzji biznesowych poprzez dostarczanie złożonych analiz, business case dla nowych projektów oraz scenariuszy

  • analizowanie opłacalności inwestycji

  • odpowiedzialność za nowoczesne raportowanie finansowe i operacyjne

  • gromadzenie i weryfikacja danych dotyczących efektywności operacyjnej i finansowej procesów funkcjonujących w firmie

  • wdrożenie modelu kontroli kosztów, współpraca z odpowiedzialnymi Managerami

  • opracowywanie koncepcji i rozwój narzędzi analitycznych wspomagających zarządzanie procesami w kontekście operacyjnym i finansowym

  • organizowanie i optymalizacja narzędzi niezbędnych do efektywnego raportowania

  • zarządzanie obszarami : controllingu finansowego, operacyjnego, planowania i analiz oraz BI

  • inspirowanie, motywowanie i rozwijanie pracowników zespołu

Nasze wymagania

  • doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku min. 5 lat,

  • ugruntowana wiedza z zakresu rachunkowości finansowej i zarządczej

  • doświadczenie w tworzeniu procedur i procesów kontrolingowych

  • doświadczenie w konsolidacji ( praca z dużą ilością podmiotów)

  • wysokie zdolności analityczne, syntezy i prezentacji wyników dla interesariuszy wewnątrz spółki

  • doświadczenie w zarządzaniu zespołem oraz wysoko rozwinięte zdolności interpersonalne

  • otwartość na rozwój oraz nowe wyzwania

  • komunikatywność oraz zorientowane na cel

  • umiejętność pracy w dynamicznym środowisku

  • wykształcenie wyższe, mile widziane kierunki: ekonomia, finanse, zarządzanie

  • mile widziany certyfikat CIMA

  • biegła znajomość pakietu MS Office

  • plusem będzie doświadczenie w pracy z informatycznymi narzędziami kontrolingowymi, oraz doświadczenie w ich wdrażaniu jak również doświadczenie w pracy z Power BI

  • doświadczenie w pracy z dużą ilością danych, wyciąganiu wniosków i opowiadaniu historii biznesu za pomocą danych

  • znajomość języka angielskiego

To oferujemy

  • umowa o pracę na cały etat

  • bardzo atrakcyjny system premiowy

  • stabilne zatrudnienie

  • praca u lidera rynku branży OZE

  • przyjazna atmosfera

  • zdobycie cennego doświadczenia

  • możliwość rozwoju i awansu

  • opieka medyczna oraz Multisport

  • pełny komfort pracy w nowoczesnym biurze

  • owocowe poniedziałki i środy oraz codziennie pyszna kawa i herbata – bez limitu :)

  • Benefity

  • prywatna opieka medyczna

  • elastyczny czas pracy

  • brak dress code’u

  • karta MultiSport

  • niezbędne narzędzia pracy

Jesteśmy najczęściej wybieranym dostawcą domowej fotowoltaiki w Polsce – oferujemy nowoczesne i ekologiczne rozwiązania dla domów, firm i rolników. Dostarczamy kompleksową obsługę klienta oraz opiekę posprzedażową.

Tworzymy zespół ludzi, którzy wierzą, że dzięki energii ze Słońca nasz świat może być lepszy – zarówno pod względem ekologii, jak i ekonomii.

Oferujemy Klientom dostęp do przyszłości – poprzez instalacje fotowoltaiczne, magazyny energii oraz pompy ciepła. Rozwijamy też rozwiązania dla elektromobilności.

Przewiń do profilu firmy
Tak się u nas pracuje