Medical Lead (Rare Diseases)

SANOFIO firmie

Rekrutacja zdalna

  • Poznań, wielkopolskie

  • Ogłoszenie wygasło 16 dni temu
  • Umowa o pracę
  • Pełny etat
  • Specjalista (Mid / Regular)
Medical Lead (Rare Diseases) [Online Recruitment]
Głównym celem realizowanym na tym stanowisku jest współtworzenie strategii medycznej, marketingowej i dotyczącej dostępu do leku (Market Access) w zakresie wybranej grupy terapeutycznej leków. Ponadto Medical Lead zapewnienia odpowiedni poziom wiedzy medycznej w zespołach sprzedażowych i wspiera ekspertyzą medyczną inne działy w firmie oraz zapewnienia wsparcie w realizacji projektów badań klinicznych w firmie.

Nasze oczekiwania:

  • Wykształcenie medyczne (kierunek lekarski) – warunek konieczny
  • Min. 3 letnie doświadczenie na stanowisku Medical Lead lub podobnym w firmie farmaceutycznej – warunek konieczny
  • Doświadczenie w kontaktach ze środowiskiem opiniotwórczym (Key Opinion Leaders)
  • Znajomość metodologii prowadzenia prac naukowych, zasad publikacji wyników oraz ich interpretacji
  • Zaawansowana znajomość języka angielskiego
  • Bardzo dobre umiejętności komunikacji i budowania długofalowych relacji
  • Umiejętności analitycznego myślenia i samodzielność
  • Proaktywność i umiejętność efektywnej współpracy z różnymi działami firmy
  • Prawo jazdy kat. B
  • Dyspozycyjność do częstych podróży służbowych po ternie całego kraju (1-2 dni tygodniowo)
  • Doświadczenie w pracy w dziale marketingu lub innych działach firmy będzie dodatkowym atutem
  • Doświadczenie w pracy w obszarze chorób rzadkich będzie dodatkowym atutem

Główne zadania:

  • Udział w rozwijaniu strategii produktowych poprzez monitorowanie rozwoju wiedzy medycznej dotyczącej produktów i otoczenia terapeutycznego oraz rekomendacji dla marketingu dotyczącej wykorzystania dostępnych danych
  • Bieżące doradztwo medyczne dla zespołu marketingu, sprzedaży, rejestracji oraz pharmacovigilance poprzez dostarczanie odpowiedniej informacji i dokumentacji medycznej
  • Współudział przy tworzeniu analiz HTA w celu  wprowadzenia i uzyskania refundacji produktu na rynku. Współpraca zarówno przy ewaluacji produktu jak i zapewnieniu dostępności produktu dla pacjenta
  • Zapewnienie zgodności materiałów promocyjnych z aktualną wiedzą medyczną, prawem farmaceutycznym oraz procedurami - akceptowanie i zatwierdzanie materiałów promocyjnych, szkoleniowych oraz naukowych
  • Przygotowywanie oraz prowadzenie medycznych szkoleń produktowych dla zespołu sprzedaży
  • Współudział w procesie tworzenia planów minimalizacji ryzyka w przypadku nowych produktów w zakresie adaptacji do polskich warunków, konsultacji ze środowiskiem medycznym oraz właściwym wdrażaniem planu w życie
  • Budowanie i rozwijanie kontaktów ze środowiskiem liderów opinii (KOLs) w celu zwiększenia wiedzy środowiska o produktach i nowych strategiach leczniczych firmy

Oferujemy:

  • Pracę w międzynarodowej organizacji, której kultura opiera się na wartościach, takich jak odwaga, szacunek, współpraca i uczciwość
  • Możliwość rozwoju zawodowego poprzez udział w rekrutacjach wewnętrznych prowadzonych w Sanofi w Polsce i na świecie oraz swobodny dostęp do bazy wiedzy rozwojowej
  • Umowę o pracę
  • Atrakcyjny pakiet benefitów obejmujący m.in. opiekę medyczną dla pracowników i członków ich rodzin, pracowniczy program ubezpieczenia emerytalnego, ubezpieczenie na życie, wachlarz benefitów z funduszu socjalnego w tym kartę Multisport oraz udogodnienia w zakresie elastycznego czasu pracy (np. home office, elastyczne godziny pracy)

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy