Menedżer Zespołu ds. Planowania Kapitałowego

  • Warszawa, mazowieckie
  • Kierownik
  • 2018-05-15
  • Ważna jeszcze 21 dni (do 2018-06-14)

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    top

    Jeden z banków o ugruntowanej pozycji na rynku poszukuje kandydata/kandydatki na stanowisko:

    Miejsce pracy: Warszawa

    Zakres obowiązków:

    • monitoring nowych regulacji prawnych i standardów rynkowych pod kątem ich wpływu na bieżącą i przyszłą adekwatność kapitałową  Banku,
    • koordynacja/udział w projektach wdrażających założenia nowych lub zmienianych regulacyjnych prawnych w zakresie adekwatności kapitałowej,
    • współpraca z obszarem ryzyka kredytowego, skarbu, rachunkowości i sprawozdawczości, prawnym i compliance,
    • wspieranie jednostek biznesowych w zakresie weryfikacji/oceny inicjatyw pod kątem wymagań kapitałowych,
    • udział w komunikacji Banku z KNF oraz BFG w sprawach dotyczących planowania kapitałowego,
    • organizacja procesów zapewniających realizację celów i planów kapitałowych w szczególności udział w procesach planistycznych, stres testach, kalkulacji ICAAP oraz kapitału ekonomicznego,
    • budowa analiz scenariuszowych i modeli finansowych z zakresu planowania kapitałowego,
    • opracowywanie i wdrażanie polityk i procedur kapitałowych,
    • projektowanie i wdrażanie rozwiązań systemowych wspierających optymalny przepływ informacji z zakresu adekwatności kapitałowej/planowania kapitałowego.

    Wymagania:

    • wykształcenie wyższe kierunkowe (preferowane: Bankowość, Finanse, Zarządzanie),
    • minimum 3 letnie doświadczenie w sektorze bankowym/usług finansowych na podobnym stanowisku lub doświadczenie w sektorze usług konsultingowych dla sektora bankowego z zakresu adekwatności kapitałowej/planowania kapitałowego (w przypadku stanowiska Menedżera dodatkowo doświadczenia w kierowaniu Zespołem),
    • znajomość obowiązujących i projektowanych regulacji prawnych dotyczących sektora bankowego w szczególności dot. adekwatności kapitałowej na gruncie prawa lokalnego i europejskiego,
    • znajomość ogólnej charakterystyki produktów bankowych oraz rachunkowości i sprawozdawczości bankowej,
    • doświadczenie w prowadzeniu i wdrażaniu projektów,
    • zdolności komunikacyjne,
    • doświadczenie w przygotowywaniu i prowadzeniu prezentacji,
    • bardzo dobra znajomość MS Office,
    • wysokie zdolności analityczne,
    • bardzo dobra organizacja pracy własnej i podległego zespołu (w przypadku Menedżera Zespołu),
    • samodzielność w rozwiązywaniu problemów,
    • dokładność i solidność w wykonywaniu powierzonych zadań,
    • kreatywność w działaniu, asertywność i umiejętność pracy pod presją czasu.

    Oferujemy:

    • stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
    • wynagrodzenie podstawowe + system premiowy,
    • benefity w postaci karty MultiSport, prywatnej opieki medycznej oraz dostęp do różnorodnych akcji w ramach funduszu socjalnego,
    • pracę w  energicznym i ambitnym zespole.
    Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie dokumentów aplikacyjnych.
    Na tym etapie rekrutacji pracodawca chce pozostać anonimowy. Dowiedz się więcej