Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Menedżer ds. podatków

Elemental Group Consulting Sp. z o.o.

Romualda Traugutta 42a

Grodzisk Mazowiecki

Twój zakres obowiązków

  • kontrola miesięcznych rozliczeń VAT (w tym weryfikacja danych źródłowych, składanie deklaracji JPK-VAT i VAT UE, weryfikacja nowych transakcji pod kątem ujęcia w VAT)

  • kontrola rozliczeń CIT (w tym weryfikacja dokumentów źródłowych i kalkulacji CIT, składanie rocznych deklaracji CIT-8, CIT-10Z, IFT-2R)

  • weryfikacja transakcji pod kątem podatku u źródła

  • nadzorowanie procesu kalkulacji podatku od nieruchomości

  • nadzorowanie kalkulacji podatku odroczonego dla celów statutowych i konsolidacyjnych oraz kalkulacji rezerw na ewentualne ryzyko podatkowe

  • identyfikacja transakcji wymagających raportowania zgodnie z wymogami MDR

  • sporządzanie dokumentacji cen transferowych oraz raportowanie TP-R

  • przygotowanie informacji o realizowanej strategii podatkowej

  • przeprowadzanie wewnętrznych kontroli podatkowych dla wybranych transakcji

  • ocena skutków podatkowych w przypadku nowych projektów podejmowanych przez działy operacyjne, informowanie o potencjalnych ryzykach podatkowych i konsultowanie proponowanych rozwiązań

  • współpraca z działami operacyjnymi w zakresie weryfikacji nowych umów, aneksów do umów istniejących i bieżących konsultacji

  • monitorowanie zmian przepisów podatkowych

  • współpraca z zewnętrznymi doradcami podatkowymi

  • współpraca z organami podatkowymi, audytorami i innymi instytucjami w zakresie prowadzonych spraw i w ramach udzielonych pełnomocnictw

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe

  • co najmniej 3 lata doświadczenia na podobnym stanowisku i/lub w doradztwie podatkowym

  • praktyczna znajomość przepisów prawa podatkowego

  • znajomość języka angielskiego w stopniu bardzo dobrym

  • dobra znajomość MS Office (MS Excel, MS Word)

  • bardzo dobra organizacja pracy i samodzielność w działaniu

  • umiejętność efektywnej pracy w zespole

  • chęć dalszego rozwoju umiejętności w obszarze znajomości przepisów prawa podatkowego i ich praktycznego zastosowania

Mile widziane

  • uprawnienia doradcy podatkowego

  • doświadczenie z zakresu M&A

  • doświadczenie z zakresu prawa podatkowego międzynarodowego

To oferujemy

  • interesującą i odpowiedzialną pracę w renomowanej i dynamicznie rozwijającej się firmie

  • możliwość rozwoju zawodowego oraz samorealizacji

  • atrakcyjne i stabilne warunki zatrudnienia

  • Benefity

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • brak dress code’u

  • kawa / herbata

  • napoje

  • parking dla pracowników

  • paczki świąteczne

  • świętowanie urodzin

  • możliwość uzyskania uprawnień

Elemental Group Consulting sp. z o.o. spółka zajmująca się świadczeniem kompleksowych usług w zakresie doradztwa gospodarczego, usług księgowych, kadrowo-płacowych oraz prawnych.

Przewiń do profilu firmy