Oferta pracy

Menedżer ds. Relacji Biznesowych IT

Bank Gospodarstwa KrajowegoO firmie

Bank Gospodarstwa Krajowego

Chmielna 73

Warszawa

Bank Gospodarstwa Krajowego to państwowy bank rozwoju – jedyna taka instytucja w Polsce. Bank aktywnie wspiera rozwój społeczno-gospodarczy kraju. Realizując strategiczne projekty rozwojowe, finansuje m.in. największe inwestycje infrastrukturalne, zwiększa dostęp Polaków do mieszkań oraz pobudza przedsiębiorczość polskich firm w kraju i za granicą. Dbając o zrównoważony rozwój kraju, bank jest obecny w każdym regionie Polski. W 2018 r. rozpoczął ekspansję, otwierając przedstawicielstwa zagraniczne, które dziś działają już w Brukseli, Frankfurcie, Londynie i Amsterdamie. BGK ma unikalne doświadczenie w finansowaniu, inwestowaniu, udzielaniu poręczeń i gwarancji oraz dystrybucji funduszy unijnych. Podstawą działalności BGK jest odpowiedzialny, etyczny i zrównoważony biznes, dlatego bank podejmuje szereg inicjatyw promujących przedsiębiorczość, innowacje, ekologię i uczciwe traktowanie pracowników, partnerów i klientów.

Menedżer ds. relacji biznesowych IT

Odpowiedzialność i zadania:

  • Analiza i interpretacja potrzeb klienta wewnętrznego Pionu IT oraz wieloaspektowe zarządzanie projektami IT w celu realizacji i wdrożenia skutecznych rozwiązań
  • Przygotowanie i dostarczenie z sukcesem powierzonych projektów IT w ramach uzgodnionego zakresu, budżetu i harmonogramu,
  • Planowanie, nadzór nad realizacją i wdrożeniem oraz rozliczanie wewnętrznych projektów IT (zarządzanie harmonogram, zasobami, budżetem i komunikacją w projekcie),
  • Efektywne kierowanie zadaniami zespołu projektowego, w tym analityków, deweloperów, testerów, ekspertów biznesowych, compliance’u, bezpieczeństwa oraz ochrony danych
  • Reprezentowanie IT, usprawnianie komunikacji oraz zarządzanie relacjami z szeroko rozumianym biznesem Pionu IT, w szczególności w ramach realizowanych projektów IT
  • Wysokopoziomowa analiza i zrozumienie potrzeb Biznesu w zakresie usług IT oraz przełożenie ich na konkretne inicjatywy i projekty,
  • Poszukiwanie i proponowanie innowacyjnych rozwiązań IT mogących istotnie wesprzeć procesy biznesowe,
  • Wsparcie banku w relacjach z dostawcami zewnętrznymi rozwiązań IT.

Oczekiwania:

  • Wykształcenie wyższe o preferowanym kierunku: informatyka, zarządzanie,
  • Minimum 7 lat doświadczenia w działach IT sektora finansowego,
  • Minimum 5 lat doświadczenie w rolach zarządczych, przy analizach biznesowych i systemowych, a także w ścisłej współpracy z biznesem w zakresie rozwiązań IT,
  • Szeroka i ugruntowana wiedza oraz doświadczenie w realizacji we współpracy z biznesem projektów IT w branży finansowej,
  • Umiejętność przygotowania i prowadzenia prezentacji, rzeczowego argumentowania i efektywnego prowadzenia negocjacji.
  • Umiejętność zarządzania relacjami i potrzebami klienta wewnętrznego, jak również zespołami,
  • Umiejętność zarządzania projektami IT w metodologii kaskadowej i zwinnej
  • Znajomość cyklu życia oprogramowania
  • Dobra znajomość języka angielskiego (co najmniej B2) w środowisku dostawców systemów finansowych,
  • Praktyczna znajomość JIRA i Confluence
  • Doświadczenie w pracy z narzędziami do harmonogramowania
  • Umiejętność pracy z modelami procesów biznesowych (znajomość notacji BPMN), podstawowa znajomość UML oraz umiejętność definiowania usług
  • Nastawienie na poszerzenie swoich umiejętności

U nas możesz liczyć na:

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Ubezpieczenie na życie
  • Pracowniczy Program Emerytalny oraz Świadczenie z ZFŚS
  • Atrakcyjny system wynagradzania i premiowy
  • Opieka medyczna Lux Med
  • Karta MultiSport
  • Elastyczne godziny pracy i praca zdalna
  • Doskonała lokalizacja biura (centrum)
  • Płatny Program Poleceń Pracowników
  • Sekcje sportowe np. piłka nożna, biegi, narciarstwo, rowery, żeglarstwo, taniec
  • Program wolontariatu pracowniczego z godzinami wolnymi na jego realizację

Prosimy o przesyłanie CV w języku polskim za pomocą przycisku Aplikuj

  • Oferta powinna zawierać zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji.
  • Zastrzegamy możliwość kontaktu tylko z wybranymi kandydatami.

Ogłoszenie archiwalne