Oferta pracy

Menedżer ds. Zarządzania Licencjami

ING Bank Śląski S.A.

  • Sokolska 34, Katowice
    Katowice, śląskie
  • ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular), starszy specjalista (Senior)
  • praca zdalna, praca hybrydowa
  • rekrutacja zdalna

Sokolska 34

Katowice

Technologie, których używamy

Wymagane

  • SAM

System operacyjny

Twój zakres obowiązków

  • definiowanie, prowadzenie i optymalizowanie procesu zarządzania licencjami w Banku,

  • pomoc w tworzeniu strategii licencyjnej oraz mapy drogowej oprogramowania i koordynuje ich wdrożenie,

  • optymalizacja kosztów związana z oprogramowaniem licencjonowanym,

  • tworzenie i utrzymanie narzędzi informatycznych pełniących rolę repozytorium aplikacji zatwierdzonych do użytku w banku,

  • przeprowadzanie kompleksowych inwentaryzacji,

  • raportowanie wykrytych niezgodności, definiowanie i koordynowanie działań naprawczych,

  • inicjowanie i koordynacja prac związanych z utrzymaniem ciągłości kontraktów supportowych dla oprogramowania,

  • reprezentowanie Banku w zewnętrznych procesach audytowych oraz kontaktach z dostawcami oprogramowania w zakresie spełniania warunków umów licencyjnych,

  • współpraca ze swoimi odpowiednikami z grupy,

  • uczestnictwo w zbieraniu kwartalnych danych dotyczących ilości licencji oraz środowiska IT, procesach zakupowych w obszarze oprogramowania, corocznym planowaniu odnowień licencji, razem z zainteresowanymi działami.

Nasze wymagania

  • minimum 2-letnie doświadczenie w zarządzaniu licencjami w duże organizacji

  • znajomość metodologii zarządzania majątkiem IT w zakresie licencji oprogramowania (SAM – Software Asset Managment) i certyfikatów, aktualnych trendów w rozwoju produktów i usług w obszarze IT, zagadnień finansowania i budżetowania IT i języka angielskiego na poziomie min. B2,

  • umiejętności zarządzania relacjami z dostawcami.

Tak organizujemy naszą pracę

Tak pracujemy

  • wewnątrz organizacji
  • agile

Skład zespołu

  • lider techniczny
  • architekt
  • devOps
  • scrum master
  • administrator IT

Tak pracujemy nad projektem

  • DevOps

  • SysOps

  • wsparcie architekta / lidera technicznego

  • active monitoring

  • dokumentacja

  • narzędzia do trackowania zadań

Takie dajemy możliwości rozwoju

  • mentoring

  • szkolenia wewnątrzfirmowe

  • szkolenia zewnętrzne

  • treningi umiejętności miękkich

  • wsparcie merytoryczne od liderów technologicznych

  • wsparcie w przygotowaniu do bycia prelegentem

  • wymiana wiedzy technicznej w firmie

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • ubezpieczenie na życie

  • elastyczny czas pracy

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • paczki świąteczne

  • dodatkowy urlop

W ING Banku Śląskim łatwiej robić swoje. Z myślą o naszych klientach sprawiamy, że bankowość staje się bezpieczna, przyjazna i bliska. Na wiele sposobów dbamy o well-being i komfort naszych pracowników. Tworzymy otwarte miejsce pracy, w którym każdy jest mile widziany – bez względu na wiek, płeć, pochodzenie, stopień sprawności czy inne przesłanki. Dołącz do nas. Mamy tytuł najlepszego pracodawcy, a w naszych procesach rekrutacji wszyscy kandydaci są traktowani z szacunkiem i mają równe szanse.

Przewiń do profilu firmy