Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Menedżer finansowy

STP & DIN CHEMICALS sp. z o.o. O firmie

  • Rudołtowice (pow. pszczyński), śląskie

  • Ogłoszenie wygasło 25 dni temu
  • Umowa o pracę
  • Pełny etat
  • Menedżer

W związku z dynamicznym rozwojem firma STP&DIN CHEMICALS – ogólnopolski producent i dystrybutor gazów technicznych - zatrudni Menedżera Finansowego. Na rynku polskim jesteśmy obecni od 14 lat. Posiadamy 4 zakłady produkcyjne i dwa oddziały handlowe w Polsce. Jesteśmy częścią grupy Air Products - światowego lidera w branży gazów technicznych, zatrudniającego w 50 krajach ponad 19 000 pracowników.

Miejsce pracy: Rudołtowice, województwo śląskie

Zakres obowiązków:

  • Współudział w tworzeniu strategii i planów operacyjnych firmy oraz współodpowiedzialność za ich realizację.
  • Kontrolowanie wyników ekonomicznych firmy oraz inicjowanie, wdrażanie i monitorowanie działań pozytywnie wpływających na osiąganie wyników zgodnych z budżetem.
  • Inicjowanie działań oraz proponowanie rozwiązań mających na celu poprawę rentowności poszczególnych działów firmy.
  • Nadzór i koordynacja przygotowania budżetu finansowego.
  • Ocena ryzyka finansowego inwestycji.
  • Koordynacja i nadzór nad systemem sprawozdawczości finansowej.
  • Nadzór nad dokumentacją księgową i kontrola jej poprawności zgodnie z przepisami i procedurami.
  • Zapewnienie efektywnej, opartej na partnerstwie i wspólnym rozumieniu celu pracy działów: księgowości i windykacji należności. Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za zarządzanie działem finansowym i księgowym.
  • Zapewnienie dobrej jakości relacji i stabilnych rezultatów ekonomicznych wynikających ze współpracy z firmami windykacyjnymi i kancelariami prawnymi.
  • Aktywne uczestnictwo w budowaniu i realizacji planów strategicznych oraz zapewnienie zarządowi zestawu wskaźników biznesowych wspierających podejmowanie decyzji strategicznych.

Od kandydatów oczekujemy:

  • Wykształcenia wyższego ekonomicznego (rachunkowość, zarządzanie, finanse lub pokrewne).
  • Minimum 3-letniego doświadczenia na stanowiskach menedżerskich w dziale finansowym lub kontrolingu. Doświadczenie na ww. stanowiskach w firmie produkcyjnej będzie znaczącym atutem.
  • Znajomości międzynarodowych i polskich standardów rachunkowości oraz przepisów prawa podatkowego.
  • Bardzo dobrej znajomości języka angielskiego pozwalającej na swobodną komunikację wewnątrz firmy oraz z zagranicznymi dostawcami/odbiorcami.
  • Bardzo dobrej znajomości pakietu Ms Office oraz systemów klasy ERP i BI.
  • Doświadczenia w roli partnera finansowego / kontrolera biznesowego poparte mierzalnymi wynikami.
  • Doświadczenia w zarządzaniu oraz budowaniu zmotywowanego i zaangażowanego zespołu nastawionego na wzajemne zaufanie i wspólne osiąganie wyników.
  • Umiejętność realizowania zadań „z” oraz „przez” zespół.
  • Umiejętności zarządzania priorytetami w wymagającym i dynamicznie zmieniającym się środowisku.
  • Gotowości do podróży służbowych.

Oferujemy:

  • Możliwość rozwoju zawodowego w międzynarodowym środowisku.
  • Możliwość bezpośredniego wpływu na wyniki i pozycję rynkową firmy.
  • Premię roczną uzależnioną od indywidualnych wyników pracy oraz wyników finansowych firmy.
  • Samodzielność i możliwość realnego wykorzystania kompetencji.
  • Samochód służbowy.
  • Umowę o pracę.
Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.

Ogłoszenie archiwalne