Menedżerka/Menedżer w Zespole Doradztwa Transakcyjnego (Finansowe Due Diligence)

Grant Thornton

  • dolnośląskie

    dolnośląskie
  • ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • menedżer
  • praca hybrydowa
  • rekrutacja zdalna
  • запрошуємо працівників з України
ukrainian-friendly-overlay
Запрошуємо працівників з України
Роботодавець відкритий для працевлаштування громадян України

Twój zakres obowiązków

Uczestniczymy w transakcjach fuzji i przejęć, pomagając naszym klientom (inwestorom krajowym oraz zagranicznym, funduszom private equity oraz podmiotom strategicznym) między innymi w przeprowadzaniu badania finansowego due diligence, identyfikując istotne ryzyka oraz zagrożenia a także prezentując najważniejsze kwestie finansowe dotyczące podmiotu objętego due diligence. Przygotowujemy również naszych klientów do procesów sprzedaży ich spółek poprzez projekty vendor due diligence. Działamy zarówno na rynku krajowym i zagranicznym. Projekty realizujemy również dla zagranicznych oddziałów Grant Thornton będąc członkami ich zespołów finansowego due diligence, szczególne Grant Thornton US ale także zespołów europejskich Grant Thornton. Działamy w różnych branżach między innymi: energetycznej, FMCG, TMT, logistycznej, usługowej, budowlanej. Do Twoich obowiązków należeć będzie:

- Zarządzanie zespołem 2-3 osób w ramach projektów due diligence finansowego spółek będących przedmiotem potencjalnych transakcji.

- Utrzymywanie relacji z klientami i nawiązywanie nowych kontaktów.

- Współpraca z inwestorami krajowymi i zagranicznymi (branżowymi lub finansowymi, private equity).

- Promowanie usług due diligence finansowego.

- Identyfikowanie potencjalnych ryzyk finansowych związanych z inwestycją oraz transakcją na podstawie przeprowadzanych analiz finansowo – biznesowych spółek będących przedmiotem potencjalnych transakcji.

- Przygotowywanie oraz nadzorowanie przygotowywania kluczowych elementów raportów z badania finansowego due diligence - - Weryfikacja przygotowanych raportów przez zespoły projektowe,

- Dzielenie się doświadczeniem i wiedzą z mniej doświadczonymi członkami zespołów projektowych.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe (preferowana specjalność: ekonomia, audyt i podatki, finanse i rachunkowość, ekonometria).

  • Dobra znajomość angielskiego w mowie i piśmie.

  • Doświadczenie w obszarze realizacji audytów finansowych (badań sprawozdań finansowych) lub projektów z zakresu due diligence finansowego.

  • Umiejętność myślenia syntetyczno-analitycznego.

  • Znajomość zasad rachunkowości krajowej, MSR/MSSF, prawa bilansowego oraz analizy finansowej.

  • Kreatywność w rozwiązywaniu problemów.

  • Umiejętność pracy w zespole.

  • Umiejętność działania pod presją czasu.

  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office szczególnie MS Excel oraz MS Power Point.

  • Tytuł ACCA, Biegłego rewidenta, CFA, CIA lub pokrewne. (mile widziane)

  • Doświadczenie w zakresie narzędzi do analizy danych i języków programowania, przykładowo: Tableau, VBA. (mile widziane)

To oferujemy

  • elastyczna forma zatrudnienia (umowa o pracę lub umowa o współpracy), wraz z pakietem benefitów: m.in. prywatna opieka medyczna, system kafeteryjny,

  • udział w różnorodnych projektach – realizujemy ciekawe projekty dla podmiotów z różnych branż

  • wyzwania zawodowe wymagające kreatywnego podejścia – projekty due diligence to nieszablonowe audyty mający odpowiedzieć na kluczowe dla Klienta pytania biznesowe

  • możliwość oderwania od rutyny – każdy projekt due diligence jest inny i nie obowiązują utarte ścieżki, przepisy ani reguły

  • przyjazna atmosfera – na ewentualnym spotkaniu rekrutacyjnym wyjaśnimy Ci, dlaczego w przypadku naszej organizacji nie jest to tylko pusty frazes

  • rzeczywista współpraca międzynarodowa – projekty cross-borderowe realizowane bezpośrednio dla podmiotów zagranicznych lub za pośrednictwem sieci Grant Thornton, w większości w języku angielskim

  • rozwój kompetencji zawodowych (wspieramy zdobywanie uprawnień) i uczestnictwo w systemie szkoleniowym Akademia Grant Thornton

  • możliwość pracy w systemie hybrydowym - praca stacjonarna i home office

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • ubezpieczenie na życie

  • elastyczny czas pracy

  • spotkania integracyjne

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • dofinansowanie biletów do kina, teatru

  • program rekomendacji pracowników

  • inicjatywy dobroczynne

  • możliwość pracy hybrydowej

Jesteśmy polską firmą audytorsko-doradczą, należymy do sieci Grant Thornton International. Działamy w Polsce od 28 lat. Posiadamy 700-osobowy zespół oraz biura w kluczowych aglomeracjach.

Przewiń do profilu firmy