W dokumentach aplikacyjnych prosimy o zamieszczenie następującej klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w procesie rekrutacji na stanowisko Samodzielny Księgowy/a prowadzonej przez firmę ESUS IT ALEKSANDRA DROBIŃSKA Jednocześnie oświadczam, że zostałem/zostałam poinformowany/poinformowana o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, wycofania zgody na ich przetwarzanie w każdym czasie.
ESUS IT ALEKSANDRA DROBIŃSKA

Młodsza Księgowa

ESUS IT ALEKSANDRA DROBIŃSKAO firmie

Rekrutacja zdalna

  • Somosierry 30A, Szczecin
    Szczecin, zachodniopomorskie
  • Ważna jeszcze 22 dni
    do: 20 gru 2020
  • umowa o pracę, umowa zlecenie, kontrakt B2B
  • pełny etat
  • starszy specjalista (Senior), ekspert

Somosierry 30A

Szczecin

Twój zakres obowiązków

  • współpraca z zewnętrznym biurem księgowym

  • bieżące ewidencjonowanie dokumentów księgowych w księgach rachunkowych

  • (np. wprowadzanie faktur kosztowych, towarowych oraz kontrola faktur sprzedażowych/zakupowych pod kątem poprawności);

  • nadzór i kontrola nad księgami rachunkowymi,

  • dekretacja dokumentów

  • uzgadnianie ewidencji z kontami księgowymi

  • potwierdzanie i uzgadnianie sald z kontrahentami

  • nadzór nad prowadzeniem księgowości oraz obiegiem dokumentów księgowych

  • księgowanie wyciągów bankowych

  • miesięczne rozliczanie płatności z zewnętrznych systemów;

  • tworzenie zestawień sprzedaży oraz raportów z systemu księgowego

  • kompletacja i archiwizacja faktur wraz z przygotowaniem dokumentacji dla zewnętrznej księgowości

  • tworzenie i wysyłanie formularzy do urzędów

  • kontakt z klientem/dostawcą w celu weryfikowania poprawności faktur i korekty danych

  • prowadzenie kadr, przygotowywanie umów dla pracowników wraz z obsługą sytemu ZUS (np. deklaracje ZLA), prowadzenie ewidencji wymaganej przez ZUS,

  • czynny udział w poszukiwaniu i wdrażaniu rozwiązań usprawniających pracę własną, pracę w zespole

  • współpraca z odpowiednimi urzędami i instytucjami w ramach powierzonego zakresu obowiązków;

  • monitorowanie przeterminowanych płatności oraz wysyłanie powiadomień

  • wykonywanie zadań zgodnie z procedurami przyjętymi w dziale księgowym i zasadami panującymi w firmie

  • wprowadzanie i wykonywanie płatności na potrzebny codzienne przedsiębiorstwa

Nasze wymagania

  • minimum dwuletnie doświadczenie na pokrewnym stanowisku w obszarze pełnej księgowości (najlepiej w firmie handlowej) – warunek konieczny

  • monitorowanie przeterminowanych płatności

  • minimalna znajomość programów z grupy InsERT GT (Subiekt GT, Rewizor GT)

  • znajomość programów z grupy MS Office

  • umiejętność ewidencji rozliczeń zagranicznych WNT, WDT, transakcji trójstronnych i importu usług, rozliczania płatności na rachunkach walutowych i ich wycenę

  • wykształcenie z zakresu rachunkowości lub finansów

  • znajomość języka angielskiego na poziomie podstawowym

  • umiejętności analityczne

  • wysokie poczucie odpowiedzialności i zaangażowanie w powierzone zadania

  • bardzo dobra znajomość przepisów prawa podatkowego oraz ustawy o rachunkowości

  • samodzielność, umiejętność pracy pod presją czasu oraz organizacji pracy własnej

  • odpowiedzialność za powierzone zadania

  • swobodne poruszanie się po Internecie

  • skrupulatność, terminowość

  • mile widziane doświadczenie w branży IT

To oferujemy

  • pracę w młodym zespole ze świetną atmosferą i nieformalną kulturą organizacyjną

  • pracę od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00

  • możliwość pracy w systemie HomeOffice (nie w pełnym wymiarze czasu)

  • stabilne i długofalowe zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę/zlecenie/B2B

  • atrakcyjne wynagrodzenie adekwatne do posiadanych kompetencji

  • możliwość rozwoju w rozwijającej się strukturze

  • możliwość podjęcia pracy od zaraz

  • niezbędne narzędzia do pracy

  • Benefity

  • dofinansowanie nauki języków

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • możliwość pracy zdalnej

  • elastyczny czas pracy

  • zniżki na firmowe produkty i usługi

  • spotkania integracyjne

Firma ESUS IT jest firmą z branży e-commerce z 13-letnim doświadczeniem na rynku polskim. Zajmujemy się dostarczaniem komponentów serwerowych największych producentów branży. Naszymi Klientami są głównie Klienci biznesowi, którym oferujemy kompleksowe rozwiązania biznesowe połączone z doradztwem. Zawsze na czas, ze wsparciem technicznym i w dobrej cenie.

Jesteśmy dynamiczną firmą, która rozwija się i zmienia się bardzo szybko. Potrzebujemy ambitnych, otwartych ludzi, którzy pomogą nam te zmiany wprowadzić. Aktualnie poszukujemy osoby na stanowisko:

Samodzielny Księgowy

Przewiń do profilu firmy

Informacje dodatkowe

Oferta dotyczy pracy stałej

Informujemy, iż będziemy się kontaktować z wybranymi Kandydatami.