Młodszy Analityk ds. Handlu Międzynarodowego

Livingston Poland Sp. z o.o.

3 6004 500 brutto / mies.
  • Kraszewskiego 1, Bydgoszcz
    Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie
  • ogłoszenie wygasło 2 miesiące temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular), młodszy specjalista (Junior)
  • praca stacjonarna, praca zdalna, praca hybrydowa
  • Praca od zaraz
  • Szukamy wielu kandydatów
    wakaty: 3
  • rekrutacja zdalna

Kraszewskiego 1

Bydgoszcz

Twój zakres obowiązków

  • Poszukujemy pracowników do rozrastających się działów zajmujących się telefoniczną i mailową obsługą klientów w języku angielskim, m. in:

  • Zapewnieniem pierwszej linii wsparcia dla użytkowników systemów obsługi celnej

  • Weryfikacją certyfikatów USMCA otrzymywanych od podmiotów dokonujących importów do USA

  • Kalkulacją pochodzenia towaru i świadectwami pochodzenia towarów, które mają olbrzymi wpływ na stawkę cła

  • Importem - obsługą zgłoszeń celnych, analizą dokumentów i danych klienta

  • Eksportem - sprawdzaniem poprawności dokumentacji handlowej, odprawami celnymi, wsparciem w organizacji eksportu

  • Wspołpracą z agencjami celnymi - nadzorowaniem poprawności dokumentacji tworzonej przez agencje celne w różnych krajach Europy, kontrolą poprawności ich faktur

  • Uzgadnianiem transakcji - porównywaniem danych księgowych z importowymi oraz przygotowywaniem potencjalnych korekt do urzędu celnego

  • Wspieraniem klientów we wszystkich sprawach celnych i rozwiązywaniem ich ,,nierozwiązywalnych’’ problemów

Nasze wymagania

  • You speak English. Mówisz i piszesz w języku angielskim – znajomość na poziomie przynajmniej B1/B2

  • Możesz pracować w godzinach: 10-18, 12-20, 13-21 lub w systemie trzyzmianowym? W kwestionariuszu aplikacyjnym zaznaczysz preferowane przez Ciebie godziny pracy

  • Lubisz pracować z dokumentami oraz masz oko do szczegółów, a archiwizacja plików i dowodów oraz tworzenie rejestrów brzmi dla Ciebie przyjemnie

  • Excel prawie nie ma przed Tobą tajemnic (stosujesz tabele przestawne, sprawnie wyszukujesz informacje w gąszczu danych, stosujesz formuły, matchujesz dane, sortujesz, filtrujesz) lub chcesz rozwijać umiejętności aby poznać go lepiej

Mile widziane

  • Doświadczenie lub wykształcenie w obszarze logistyki, obsługi celnej lub rachunkowości - jeśli go nie masz, to powinieneś mieć chęć i motywację do poznania nowej branży

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • owoce

  • spotkania integracyjne

  • program emerytalny

  • brak dress code’u

  • kawa / herbata

  • napoje

  • parking dla pracowników

  • dofinansowanie wypoczynku

  • program rekomendacji pracowników

  • inicjatywy dobroczynne

Etapy rekrutacji
1

Zarejestrowanie aplikacji, weryfikacja kluczowych wymagań

2

Rozmowa wstępna na Teams, możliwe zadania rekrutacyjne

3

Rozmowa kwalifikacyjna - ok.45 min. z managerami zespołu+HR

4

Złożenie oferty pracy lub podziękowanie za udział w procesie

Spodziewaj się od nas pracy:

  • Na podstawie umowy o pracę

  • Na firmowym sprzęcie (laptop i 2 monitory)

  • Z językiem angielskim używanym na co dzień (maile, spotkania zespołowe)

  • W zespole z bogatym doświadczeniem zawodowym, otwartym na uczenie nowych osób

  • Do której przygotujemy Cię poprzez kompleksowy program szkoleń i sukcesję wiedzy - nie masz doświadczenia, nie bój się, wyszkolimy Cię!

  • W której będziesz mógł się rozwijać i dzielić swoją wiedzą w perspektywie conajmniej kilkuletniej

  • W której 90% menadżerów zaczynało od takiego stanowiska, jak to na które aplikujesz

  • Zdalnej, w modelu hybrydowym lub

  • Z biura (Biznes Park Okole w Bydgoszczy), gdzie napijesz się kawy z najlepszej bydgoskiej palarni

Oczekuj od nas pakietu benefitów:

  • Opieka medyczna Luxmed dla Ciebie i Twojej rodziny lub partnerki/partnera

  • Ubezpieczenie na życie dla Ciebie i dla współmałżonka/partnera

  • Karta Multisport

  • PPK z Nationale Nederlanden

  • Wczasy pod gruszą

  • Dofinansowanie okularów

  • Program rekomendacji pracowników (bonus finansowy)

Jesteśmy ekspertami w doradztwie celnym. Wspieramy klienta w wyborze najkorzystniejszych procesów, dbając zarówno o koszty jak i o całkowitą zgodność z obowiązującymi przepisami prawnymi. Dzięki naszym specjalistom codziennie monitorujemy wszelkie zmiany w prawie i możliwości wykorzystywania nowych rozwiązań dla naszych klientów, tak aby ich procesy były sprawne, bezproblemowe, terminowe oraz oszczędne.

Działamy w Europie od 20 lat - mamy biura w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii i Belgii. Ale sercem naszych operacji w Europie jest Bydgoszcz.

W ciągu ostatnich dwóch lat liczba pracowników w Bydgoszczy podwoiła się, jest nas teraz ponad 300 i ciągle się rozwijamy. Właśnie w związku z dynamicznym rozwojem poszukujemy osób, które chciałyby poznać tematykę celną oraz pracować w gronie świetnych specjalistów i przemiłych koleżanek i kolegów. Szukamy ludzi, którzy chcą wykorzystać swoje dotychczasowe doświadczenie, jak i na tych którzy chcą dopiero rozpoczynać swoją zawodową karierę w międzynarodowej firmie.

Przewiń do profilu firmy