Oferta pracy

Młodszy Analityk ds. Transakcji Rynków Finansowych

BNP Paribas Bank Polska S.A.

  • Warszawa

    Warszawa, mazowieckie
  • ogłoszenie wygasło 4 miesiące temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular), młodszy specjalista (Junior)
  • praca stacjonarna

Twój zakres obowiązków

  • kontrolowanie poprawności ewidencji transakcji oraz dokonywanie korekt w systemach Front Office Banku zgodnie ze standardami grupy BNP Paribas oraz wewnętrznymi procedurami;

  • raportowanie wyniku (PnL) dla transakcji linii biznesowych (ALM-Treasury,Global Markets);

  • pobieranie i przetwarzanie danych rynkowych (Reuters);

  • rekoncyliacja i kontrola pozycji wymiany oraz monitorowanie przepływów pozycji między systemami;

  • przygotowywanie raportów i statystyk z działalności „Dealing Room”;

  • rekoncyliacje między systemami Front Office a Back Office;

  • monitorowanie zabezpieczeń do międzybankowych transakcji pochodnych.

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe lub ostatni rok studiów o profilu ekonomicznym, informatycznym lub matematycznym;

  • min. 1 rok doświadczenie w bankowości, preferowane na podobnym stanowisku;

  • znajomość instrumentów finansowych rynku OTC (FX, pochodne stopy procentowej, papiery dłużne);

  • bardzo dobra znajomość MS Excel;

  • podstawowa umiejętność pisania makr w VBA oraz zapytań SQL;

  • dobra znajomość języka angielskiego;

  • wysokie zdolności analitycznego myślenia.

To oferujemy

  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę;

  • wsparcie, wiedzę i pomoc przełożonych;

  • możliwość rozwoju kariery na ścieżce eksperckiej lub menedżerskiej w różnych obszarach Banku;

  • realny wpływ na strategię i wyniki realizowanych projektów.

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • zniżki na firmowe produkty i usługi

  • inicjatywy dobroczynne

  • pakiet kafeteryjny

Jesteśmy Bankiem zmieniającego się świata, liderem zrównoważonego rozwoju.

Bankiem otwartym na każdego, wspierającym potrzeby różnych grup, w tym osób z niepełnosprawnościami.

Cenimy różnorodność, bo wierzymy, że w niej jest siła.

Stawiamy na wzajemny szacunek i zrozumienie.

Jeśli myślisz o pracy w stabilnej organizacji, oferującej innowacyjne produkty finansowe i chcesz rozwijać swoje kompetencje w przyjaznym środowisku, aplikuj do nas!

Oprócz wyzwań zawodowych, możesz liczyć na pakiet benefitów i wsparcie w bieżącej pracy. Jeśli posiadasz orzeczenie o niepełnosprawności, to postaramy się dla Ciebie o dodatkowe udogodnienia.

Dołącz do pracodawcy, któremu zależy.

Przewiń do profilu firmy