Ta oferta pracy jest nieaktualna od 76 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Młodszy konsultant podatkowy

  • Gliwice, śląskie pokaż mapę
  • Specjalista
  • 01.08.2018

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Jesteśmy jedną z największych firm doradczych w Niemczech z główną siedzibą w Norymberdze. Posiadamy 111 biur w 51 krajach. Od 25 lat jesteśmy obecni także w Polsce, gdzie zajmujemy się doradztwem podatkowym, prawnym oraz personalnym; prowadzimy działalność audytorską i oferujemy outsourcing finansowo – księgowy.

    Można nas znaleźć w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Gliwicach i Gdańsku.

    Jako firma doradcza uzyskujemy liczne wyróżnienia w konkursach branżowych. Zdobyliśmy m.in. pierwsze miejsce w rankingu firm audytorskich i księgowych „Book of List” (2016), tytuł „M&A Law Firm of the Year in Germany” (2014) oraz wyróżnienie „Prospołeczna firma audytorska” (2014) przyznane przez dziennik „Rzeczpospolita”.  Otrzymaliśmy również wyróżnienie za budowanie wizerunku pracodawcy z wyboru przyznawanej przez Instytut Pracy i Spraw Socjalnych.

    Staramy się również, aby nasi pracownicy mogli pogodzić swoje życie rodzinne z życiem zawodowym.

    Miejsce pracy: Gliwice

    Zakres obowiązków

    • wyszukiwanie materiałów i informacji w celu sporządzania opinii
    • analiza przepisów i orzecznictwa
    • formułowanie rekomendacji podatkowych dla Klientów
    • wsparcie w zakresie przeglądów rozliczeń
      podatkowych i wyliczania podatku VAT i CIT (tax comliance)
    • udział w postepowaniach podatkowych
    • asystowanie przy terminowym i poprawnym wdrażaniu zmian
      u Klientów w związku ze zmianami przepisów podatkowych
    • sporządzanie dokumentacji podatkowej
    Poszukiwane kompetencje
    • wykształcenie wyższe o profilu prawniczym lub ekonomicznym
    • dobra znajomość niemieckiego i/lub angielskiego w mowie i piśmie
    • mile widziane doświadczenie zawodowe w doradztwie podatkowym
    • bardzo dobra organizacja pracy
    • dokładność, systematyczność w wykonywaniu swoich obowiązków
    • umiejętność rozpoznawania problemów i ich rozwiązywania
    • umiejętność pracy w zespole

    Oferujemy

    • ciekawą pracę w międzynarodowym środowisku, w zespole doświadczonych
      doradców podatkowych, radców prawych i adwokatów
    • pakiet świadczeń dodatkowych w tym m.in. zajęcia
      sportowe i opieka medyczna
    • doskonałe warunki i atmosferę pracy
    • możliwość rozwoju zawodowego
    • dwa dni w roku dodatkowo wolne od firmy

    Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie