Ta oferta pracy jest nieaktualna od 17 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Młodszy kontroler finansowy

  • Warszawa, mazowieckie
  • Specjalista
  • 2019-01-08

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Antal jest liderem rekrutacji specjalistów i menedżerów oraz doradztwa HR. Marka obecna jest w 35 krajach, w Polsce działa od 1996 roku. Biura w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu oraz Gdańsku prowadzą projekty w Polsce i za granicą, dla największych globalnych oraz lokalnych przedsiębiorstw z wszystkich sektorów gospodarki.
    Zespół Antal Finance & Accountancy tworzą doświadczeni konsultanci realizujący procesy rekrutacji na stanowiska specjalistyczne, menedżerskie i dyrektorskie w strukturach szeroko pojętych finansów oraz na stanowiska doświadczonych konsultantów, menedżerów, dyrektorów i partnerów w wiodących firmach doradczych. Specjalizacje wydzielone w ramach zespołu dotyczą procesów księgowych, kontrolingu, sprawozdawczości, audytu, treasury i podatków.

    Dla naszego Klienta, międzynarodowej firmy z branży FMCG, poszukujemy odpowiedniej osoby na stanowisko:

    Miejsce pracy: Warszawa

    Zakres obowiązków:

    • wsparcie przy przygotowywaniu miesięcznych raportów prezentujących wyniki biura handlowego na Polskę w odniesieniu do wyznaczonych wskaźników
    • analiza wydatków marketingowych i sprzedażowych
    • przygotowywanie listy rezerw, niezbędnej do zamknięcia miesiąca
    • uczestniczenie w procesie przygotowania budżetu rocznego oraz okresowych prognoz poprzez: konsolidację danych ze wszystkich działów oraz różnorodne analizy (m.in. analizy wolumenów, kosztów, zużyć, rentowności klientów i marek)
    • analiza kosztów działowych (koszty stałe) w odniesieniu do budżetu/prognozy oraz przygotowywanie raportów odchyleń dla właścicieli budżetów informujące o stopniu ich wykonania oraz wysokości rezerw
    • wsparcie procesu raportowania danych w systemie COGNOS. Dbanie o jakość prezentowanych danych w systemie
    • odpowiadanie za poprawne wprowadzenie do systemu S21 cen, rabatów oraz cen promocyjnych, zgodnie z dokumentacją otrzymaną od Działu Sprzedaży
    • wspieranie przełożonego podczas audytów finansowych przeprowadzanych przez firmy zewnętrzne, przygotowywanie dokumentów
    • uczestniczenie w procesie ulepszania kontroli wewnętrznej (internal control) oraz podczas audytów IC
    • przygotowywanie dziennych zestawień należności oraz uczestniczenie w procesie kontroli kredytowej

    Wymagania:

    • min. 2-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku
    • wykształcenie wyższe ekonomiczne
    • znajomość zasad rachunkowości zarządczej
    • znajomość systemów klasy ERP
    • bardzo dobra znajomość języka angielskiego
    • umiejętność analitycznego myślenia i wyciągania syntetycznych wniosków
    • znajomość pakietu MS Office , w szczególności MS Excel (w stopniu zaawansowanym)

    Oferujemy:

    • pakiet szkoleń
    • karta Multisport
    • opieka medyczna
    • zniżka na produkty firmy
    • wspólne gotowanie
    Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.

    Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony www.antal.pl