Oferta pracy

Młodszy Księgowy - polska rachunkowość

Volkswagen Group Services sp. z o.o.O firmie

Volkswagen Group Services sp. z o.o.

Szyperska 14

Poznań

INTERNAL Volkswagen Group Services sp. z o.o. powstała w kwietniu 2016 roku jako centrum kompetencji z obszaru księgowości (Competence Centre Accounting), z siedzibą zlokalizowaną w centrum Poznania. Spółka wykonuje usługi księgowe dla innych europejskich organizacji Grupy Volkswagen w ramach trzech obszarów: Księgi Głównej, Należności i Zobowiązań. Dodatkowo z powodzeniem rozwija trzy obszary pozaksięgowe, takie jak: Commercial Services, Data Engineering oraz Engineering.

Aktualnie otwierając nowy oddział poszukujemy osób na stanowisko:

Zadania:

  • Bieżące wsparcie Samodzielnej Księgowej w prowadzeniu pełnej księgowości spółki z o.o. zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o rachunkowości i przepisami prawa podatkowego.
  • Przygotowywanie deklaracji podatkowych w zakresie podatków CIT, VAT.
  • Wsparcie w przygotowywaniu sprawozdań do GUS, zgodnie z obowiązującymi przepisami.
  • Współpraca z kontrahentami w zakresie rozliczeń i uzgodnień sald; odpowiedzialność za salda wewnątrzgrupowe.
  • Współpraca z audytorami.
  • Kontrola merytoryczna dokumentów i zapewnienie kompletności i poprawności księgowań; dekretacja faktur, wystawianie faktur.
  • Księgowanie wyciągów bankowych.
  • Przygotowywanie sprawozdań finansowych i innych raportów.
  • Nadzór na prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych.
  • Prowadzenie ewidencji środków trwałych.
  • Rozliczanie delegacji.

Oczekiwania:

  • Wykształcenie minimum średnie, kierunkowe w obszarze rachunkowości.
  • Znajomość przepisów podatkowych, ustawy o rachunkowości.
  • Samodzielność i skrupulatność.
  • Minimum dobra znajomość języka angielskiego.
  • Minimum komunikatywna znajomość j. niemieckiego,
  • Mile widziana znajomość programu SAP.
  • Dokładność, koncentracja na szczegółach oraz umiejętność dotrzymywania terminów.
  • Umiejętność ustalania priorytetów i planowania pracy.

Oferujemy:

  • Realne możliwości rozwoju w międzynarodowej organizacji
  • Kultura organizacyjna oparta na zaufaniu i szacunku
  • Atrakcyjny pakiet benefitów

  • Przyjazna kultura organizacyjna
  • Elastyczny czas pracy
  • Szkolenia
  • System kafeteryjny MyBenefit
  • Opieka medyczna
  • Ubezpieczenie grupowe
  • Karta Multisport
  • Zniżki pracownicze
    na zakup samochodów VW
  • Nowoczesne
    i przestronne biuro
    w centrum Poznania
  • Bony świąteczne i wakacyjne
  • Premia roczna uzależniona
    od wyników pracy
  • Świeże owoce

Osoby zainteresowane prosimy o aplikację poprzez przycisk „Aplikuj”

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy