Oferta pracy

Młodszy naukowiec – Biochemia i Biofizyka

Captor Therapeutics S.A

  • Duńska 11, Fabryczna, Wrocław
    Wrocław, dolnośląskie
  • ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • młodszy specjalista (Junior)
  • rekrutacja zdalna

Duńska 11

Fabryczna

Wrocław

Twój zakres obowiązków

  • Wykonywanie wysokoprzepustowych testów przesiewowych opartych o metody biofizyczne i/lub biochemiczne

  • Samodzielne planowanie eksperymentów, optymalizacja i walidacja metod badawczych

  • Analiza wyników badań

  • Sporządzanie raportów z wyników badań oraz ich archiwizacja

  • Wykonywanie bieżących prac laboratoryjnych, przygotowywanie buforów, odczynników do analiz

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe: biotechnologia, biofizyka, biochemia, biologia molekularna lub pokrewne

  • Minimum roczne doświadczenie na pokrewnym stanowisku pracy

  • Praktyczne doświadczenie w wykonywaniu ilościowych pomiarów metodami biofizycznymi, biochemicznymi lub bioanalitycznymi

  • Wiedza o otrzymywaniu i właściwościach białek rekombinowanych

  • Znajomość zagadnień z zakresu struktury, aktywności i stabilności białek

  • Doświadczenie w optymalizacji i walidacji pomiarów oddziaływania białko-ligand lub białko-białko

  • Umiejętność samodzielnego wyszukiwania informacji w literaturze i publikacjach naukowych

  • Dobra znajomość języka angielskiego

  • Dobra znajomość pakietu MS Office

  • Zdolności analityczne, solidność oraz dokładność

  • Zaangażowanie i systematyczność w wykonywaniu powierzonych obowiązków

  • Dobra organizacja pracy

  • Umiejętność pracy w zespole

Mile widziane

  • Znajomość metod biofizycznych (DSF/FTS lub SPR, BLI, MST, NMR, ITC, FL, FRET, BRET)

  • Znajomość metod badania aktywności enzymatycznej

  • Umiejętność obsługi urządzeń wykorzystywanych w wysokoprzepustowych badaniach przesiewowych

  • Znajomość oprogramowania do dopasowywania danych (np. GraphPad Prism)

  • Zainteresowanie szeroko pojętym "drug discovery"

To oferujemy

  • Zatrudnienie w rozwijającej się polsko-szwajcarskiej firmie w oparciu o umowę o pracę

  • Możliwość stałego rozwoju zawodowego i poszerzania kwalifikacji

  • Dofinansowanie do karty Multisport, prywatnej opieki medycznej oraz ubezpieczenia na życie

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • ubezpieczenie na życie