Ta oferta pracy jest nieaktualna od 3 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Młodszy Prawnik

  • Warszawa, mazowieckie
  • plac Stanisława Małachowskiego 2, 00-066 Warszawa, Polska pokaż mapę
  • Specjalista
  • 21.08.2019

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr Sp.k.

    Kancelaria WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr poszukuje kandydatek i kandydatów na stanowisko Młodszego Prawnika do Zespołu Korporacyjnego w biurze w Warszawie.

    Miejsce pracy: Warszawa

    OPIS STANOWISKA:

    • praca przy projektach dla klientów z sektora prywatnego jak i publicznego, w tym międzynarodowych;
    • zakładanie spółek oraz oddziałów i przedstawicielstw przedsiębiorców zagranicznych, jak również pomoc prawna przy ich rozwiązywaniu oraz likwidacji;
    • pomoc prawna przy procesach restrukturyzacji spółek oraz grup kapitałowych (połączenia, przekształcenia, podziały);
    • sporządzanie analizy prawnej oraz raportów due diligence spółek;
    • bieżąca obsługa korporacyjna spółek, w tym spółek publicznych;
    • sporządzanie opinii prawnych, memorandów i prezentacji w zakresie prawa spółek;
    • przygotowanie i negocjowanie umów sprzedaży i nabycia udziałów lub akcji, sprzedaży przedsiębiorstw lub ich części, w tym opracowanie struktur transakcji oraz przygotowanie dokumentów transakcyjnych;
    • prowadzenie szkoleń, występowanie na konferencjach.

    WYMAGANIA:

    • wykształcenie wyższe prawnicze;
    • 1 lub 2 rok aplikacji radcowskiej lub adwokackiej;
    • ok. 2-3 letnie doświadczenie w zakresie prawa spółek i transakcji M&A;
    • zainteresowanie tematyką corporate governance, zainteresowanie rynkami kapitałowymi będzie dodatkowym atutem;
    • bardzo dobra organizacja pracy;
    • wnikliwość, dokładność, wysoka kultura osobista;
    • zaangażowanie, proaktywne i pro – biznesowe podejście przy realizacji projektów;
    • biegła znajomość języka angielskiego;
    • znajomość języka niemieckiego będzie dodatkowym atutem.

    OFERUJEMY:

    • pracę przy realizacji dużych projektów w prestiżowej kancelarii prawnej;
    • możliwość stałego podnoszenia kwalifikacji zawodowych;
    • dofinansowanie do szkoleń w ramach programu rozwoju zawodowego kancelarii;
    • atrakcyjne warunki współpracy, pakiet benefitów (opieka medyczna, karta sportowa), budżet szkoleniowy;
    • promocję na rynku usług prawniczych poza kancelarią;
    • udział w konferencjach w Polsce i za granicą.

    Kandydatów spełniających powyższe wymagania, prosimy o przesłanie CV wraz z listem motywacyjnym za pomocą przycisku APLIKUJ. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo, że odpowiemy jedynie na wybrane oferty.