Młodszy Specjalista ds. bezpieczeństwa IT w zespole PGE-CERT

PGE Systemy S.A.O firmie

PGE Systemy S.A.

Mysia 2

Śródmieście

Warszawa

Sprawdź jak dojechać

Technologie, których używamy

Wymagane

  • SIEM

  • SOAR

  • EDR

  • NGFW

  • IDS

  • DLP

  • IPS

Twój zakres obowiązków

  • Obsługa zdarzeń na 1 linii SOC
  • Monitorowanie zdarzeń i wykrywanie incydentów bezpieczeństwa
  • Przyjmowanie i rejestrowanie zgłoszeń od użytkowników
  • Analiza wykrytych incydentów i zagrożeń
  • Współpraca z innymi jednostkami CERT/CSIRT
  • Wsparcie obsługi incydentów rejestrowanych w systemach monitorowania bezpieczeństwa (SIEM, EDR, NGFW, DLP, IPS, IDS, itp.)
  • Udział w pracach zespołu PGE-CERT – Computer Emergency Response Team

Nasze wymagania

  • Min. 1 rok doświadczenia w IT
  • Podstawowa znajomość protokołów sieciowych m.in. HTTP, SMTP, DNS
  • Dobra znajomość systemów Linux i Windows
  • Znajomość modelu ISO/OSI
  • Zainteresowanie tematyką cyberbezpieczeństwa
  • Umiejętności analitycznego myślenia
  • Umiejętność budowania pozytywnych relacji oraz współpracy
  • Proaktywna postawa i zaangażowanie w rozwój organizacji
  • Znajomość języka angielskiego, co najmniej na poziomie zapewniającym swobodne czytanie dokumentacji technicznej

Mile widziane

  • Znajomość rozwiązań stosowanych do monitoringu cyberbezpieczeństwa, analizy logów i korelacji zdarzeń
  • Certyfikaty potwierdzające zdobyte umiejętności w obszarze IT lub cyberbezpieczeństwa
  • Znajomość języków skryptowych (Powershell, Python)

Podział czasu pracy

10%

Spotkania

10%

Utrzymanie

50%

Incydenty

30%

Rozwój

To oferujemy

  • Umowa o pracę
  • System premiowy
  • Liczne świadczenia z ZFŚS
  • Dostęp do najnowszych technologii
  • Pracę w zróżnicowanych zespołach, otwartych i nastawionych na rozwój

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • ubezpieczenie na życie
  • elastyczny czas pracy
  • opieka stomatologiczna
  • program emerytalny
  • firmowa biblioteka
  • dofinansowanie biletów do kina, teatru
  • dofinansowanie wypoczynku
  • Dodatkowy dzień wolny 14 sierpnia z okazji Dnia Energetyka

PGE Systemy S.A. jest spółką technologiczną, buduje, rozwija i utrzymuje nowoczesne systemy teleinformatyczne dla całej Grupy Kapitałowej PGE. Spółka aktualnie realizuje kilka dużych projektów rozwojowych, w tym budowę sieci łączności LTE450, i kilkaset innych inicjatyw. Obsługujemy około dwadzieścia tysięcy komputerów i ponad pół tysiąca maszyn wirtualnych.

PGE Systemy, podobnie jak każdą firmę, tworzą ludzie. To największy i najważniejszy kapitał.

PGE Polska Grupa Energetyczna SA

Grupa Kapitałowa PGE jest największym w Polsce przedsiębiorstwem sektora elektroenergetycznego. Gwarantuje bezpieczne i stabilne dostawy energii elektrycznej do ponad pięciu milionów klientów. Stale się zmieniamy, by realizować nasze strategiczne cele, w tym osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 r. Jesteśmy liderem transformacji energetycznej w Polsce. PGE S.A. to spółka dominująca Grupy Kapitałowej PGE. Odpowiada za zarządzanie Grupą, zapewnia koordynację działań i wytycza strategiczne kierunki. Zapraszamy do współpracy – razem budujmy przyszłość polskiej energetyki.

Aktualne oferty pracodawcy
Numer referencyjny: GKPGE/SYS/12/2023

Młodszy Specjalista ds. bezpieczeństwa IT w zespole PGE-CERT, Mysia 2, Śródmieście, Warszawa