Oferta pracy

Młodszy Specjalista ds. Bezpieczeństwa Teleinformatycznego

ENEA S.A.

  • Górecka 1, Poznań
    Poznań, wielkopolskie
  • ogłoszenie wygasło 20 dni temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • młodszy specjalista (Junior)

ENEA S.A.

Górecka 1

Poznań

Technologie, których używamy

System operacyjny

Twój zakres obowiązków

  • Realizacja testów penetracyjnych (sieciowe, aplikacyjne, OT, WiFi, VoIP, serwery Unix/Windows, urządzenia mobilne);

  • Tworzenie raportów po przeprowadzonych testach;

  • Bieżące analizowanie zagrożeń;

  • Wydawanie rekomendacji z obszaru bezpieczeństwa IT;

  • Monitorowanie infrastruktury sieciowej;

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe informatyczne lub pokrewne, mile widziane kursy/ szkolenia z zakresu bezpieczeństwa teleinformatycznego;

  • Minimum rok pracy w IT na stanowiskach związanych z bezpieczeństwem teleinformatycznym,

  • Doświadczenie w pracy na stanowisku pentestera,

  • Umiejętność analizy i identyfikacji ryzyka,

  • Umiejętność analizy śledczej,

  • Umiejętność pisania skryptów Bash/Python,

  • Znajomość architektury systemów operacyjnych, serwerów aplikacyjnych i baz danych,

  • Umiejętność zarządzania dostawcami usług zewnętrznych,,

  • Znajomość języka angielskiego – poziom B1/B2

  • Wiedza w zakresie standardów kryptograficznych,

  • Podstawowa znajomość protokołów sieciowych;

  • Podstawowa znajomość systemów bezpieczeństwa;

  • Podstawowa znajomość zasad kryptografii;

  • Podstawowa znajomość systemów operacyjnych;

  • Podstawowa znajomość jednego z języków programowania;

  • Podstawowa znajomość regulacji prawa z obszaru bezpieczeństwa;

  • Komunikatywność, łatwość wyrażania myśli w mowie i piśmie

  • umiejętności analityczne;

  • Bardzo duże nastawienie na realizację celów, świadomość biznesowa,

  • Prawo jazdy kat. B.

Przewidywany termin zatrudnienia:

  • wrzesień 2021