Logo Pracuj.pl

Młodszy Specjalista ds. Incydentów Bezpieczeństwa IT

AvivaO firmie

  • Warszawa
    Warszawa, mazowieckie
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • młodszy specjalista (Junior)
  • praca zdalna, praca hybrydowa
  • rekrutacja zdalna

Technologie, których używamy

System operacyjny

Twój zakres obowiązków

  • Obsługa zdarzeń, incydentów i service request’ów z obszaru bezpieczeństwa systemów informatycznych
  • Identyfikacja, analiza przyczyn oraz wyjaśnianie zdarzeń i incydentów bezpieczeństwa
  • Kategoryzowanie incydentów bezpieczeństwa i nadawanie im priorytetów
  • Analizowanie logów bezpieczeństwa
  • Przygotowywanie planów naprawczych, formułowanie wniosków i tzw. „Lessons Learned” wynikających ze zdarzeń i incydentów bezpieczeństwa
  • Zbieranie kluczowych informacji i opisywanie ich na potrzeby kolejnych linii wsparcia
  • Realizacja zadań z obszaru „forensic”
  • Opracowywanie i aktualizacja procedur związanych z obsługą incydentów bezpieczeństwa IT, w tym dokumentowanie powtarzalnych czynności wynikających z obsługi zdarzeń i incydentów w celu standaryzowania ich obsługi

Nasze wymagania

  • Minimum rok doświadczenia zawodowego w obszarze bezpieczeństwa
  • Znajomość systemów operacyjnych Windows i Linux
  • Praktyczna znajomość TCP/IP i podstawowych protokołów sieciowych (DNS, HTTP, SMTP, itp.)
  • Znajomość narzędzi i produktów takich jak: SIEM, WAF, DLP, AV, skanery podatności, proxy
  • Umiejętność analitycznego myślenia
  • Otwartość na różnorodność

Mile widziane

  • Doświadczenie w pracy w dziale bezpieczeństwa dużej instytucji z sektora usług finansowych lub organizacji międzynarodowej
  • Certyfikacja potwierdzająca kwalifikacje tj. Comptia Security+, (ISC)2 SSCP
  • Doświadczenie w pracy na HelpDesku lub w zespołach monitorujących NOC lub SOC

To oferujemy

  • Umowa o pracę
  • Prywatna opieka medyczna
  • Kafeteryjny system benefitów
  • Możliwość pracy zdalnej
  • Dodatkowe uprawnienia rodzicielskie
  • Zniżki na ubezpieczenia
  • Zdalne konsultacje medyczne
  • Elastyczne godziny rozpoczynania pracy
  • Atrakcyjna lokalizacja biura (Metro Dworzec Gdański)
  • Programy wellbeingowe
  • Dostęp do platform e-learningowych
  • Środowisko pracy wspierające różnorodność

Benefity

  • prywatna opieka medyczna
  • możliwość pracy zdalnej
  • zniżki na firmowe produkty i usługi
  • brak dress code’u
  • dodatkowe świadczenia socjalne
  • inicjatywy dobroczynne

Widzisz już siebie w Avivie? Koniecznie aplikuj!

Aviva będąc sygnatariuszem Karty Różnorodności stosuje politykę równego traktowania oraz tworzy środowisko pracy przyjazne osobom niepełnosprawnym. Od kandydatów/tek nie wymagamy podawania daty urodzenia, stanu cywilnego oraz załączania zdjęć. Do aplikowania zapraszamy zarówno kobiety jak i mężczyzn.

Od prawie 30 lat tworzymy jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, wyznaczając standardy nowoczesnych ubezpieczeń.

Jeśli chcesz pracować z najlepszymi i wdrażać ciekawe projekty – dołącz do nas!

Młodszy Specjalista ds. Incydentów Bezpieczeństwa IT, Warszawa