Ta oferta pracy jest nieaktualna od 114 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Młodszy Specjalista ds. Nadzoru Właścicielskiego

  • Katowice, śląskie pokaż mapę
  • Specjalista
  • 2018-07-24

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    TAURON to druga co do wielkości Grupa energetyczna w Polsce, zajmująca się wydobyciem węgla oraz produkcją, dystrybucją, sprzedażą energii elektrycznej, ciepła i gazu.

    Działamy na obszarze równym niemal 1/5 powierzchni kraju na terenie 5 województw. Codziennie ponad 25 tys. pracowników odpowiada na potrzeby kilku milionów naszych klientów. Naszą misją jest dostarczanie nowoczesnych rozwiązań, które dają energię w ciągle zmieniającym się świecie. Kluczem do naszego sukcesu są pasja i zaangażowanie pracowników.

    To, co dla nas ważne, określają wartości PRO, czyli partnerstwo, rozwój i odwaga. Poszukujemy ludzi chętnie rozwijających swoje kompetencje, otwartych na nowe wyzwania, innowacyjnych oraz potrafiących budować partnerskie relacje z klientami i współpracownikami.

    TAURON Polska Energia SA jest spółką holdingową w Grupie TAURON notowaną od 2010 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w ramach WIG20 – indeksu największych spółek giełdowych.

    TAURON Polska Energia S.A. poszukuje kandydatów na stanowisko:
    Nr ref: TPE/2018/07/10
    Oddział: Katowice
    Miejsce pracy: Katowice

    Zakres obowiązków

    • wykonywanie zadań z zakresu nadzoru właścicielskiego, w tym nadzorowanie spółek pod kątem działalności formalno-prawnej / ekonomiczno – finansowej oraz przestrzeganie prawa korporacyjnego,
    • opiniowanie wniosków spółek oraz opiniowanie analiz w zakresie efektywności ekonomicznej przedsięwzięć inwestycyjnych, w tym przygotowanie rekomendacji dla Zarządu dotyczących określenia sposobów wykonywania prawa głosu na Walnych zgromadzeniach, Zgromadzeniach Wspólników spółek Grupy Kapitałowej TAURON,
    • koordynowanie i prowadzenie współpracy z przydzielonymi spółkami Grupy Kapitałowej TAURON,
    • identyfikowanie i informowanie o obszarach wymagających działań koordynujących, dyscyplinujących i zapobiegawczych, w przypadku zaistnienia zdarzeń niepożądanych, bądź zagrożeń, a także w celu poprawy funkcjonowania spółek, jak i całej Grupy Kapitałowej,
    • wsparcie działalności organów korporacyjnych spółek zależnych.

    Wymagania

    • wykształcenie wyższe,
    • rok doświadczenia w pracy w obszarze nadzoru właścicielskiego / biura zarządu / finansowym,
    • znajomość zasad rachunkowości zarządczej / znajomości prawa spółek handlowych i prawa gospodarczego,
    • umiejętność współpracy i sprawnej komunikacji,
    • umiejętność pozyskiwania informacji,
    • dobra znajomość MS Office (Word, Excel, PowerPoint),
    • wymagane kompetencje: zaangażowanie w pracę zespołową, proponowanie ulepszeń, koncentracja na wysokiej jakości pracy, stałe doskonalenie się.

    Mile widziane

    • wykształcenie ekonomiczne lub prawnicze,
    • doświadczenie w radach nadzorczych spółek kapitałowych,
    • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym,
    • uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa,
    • wiedza z zakresu zarządzania spółkami w strukturze holdingowej,
    • umiejętności z zakresu analiz ekonomicznych, analiz biznesowych, sporządzania opinii/rekomendacji,
    • łatwość w operowaniu liczbami.

    Oferujemy

    • interesującą pracę w dynamicznym zespole.
    • atrakcyjne warunki zatrudnienia i wynagrodzenia.
    • możliwość podnoszenia kwalifikacji i rozwoju zawodowego.
    • pracowniczy Program Emerytalny.
    • możliwość pracy w jednej z największych grup kapitałowych w sektorze energetycznym w Polsce.

    Data ważności

    2018-08-22

    Aby zaaplikować, kliknij w poniższy przycisk „Aplikuj".

    Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu z wybranymi kandydatami.

    Zapraszamy do zapoznania się z klauzulą informacyjną dotyczącą procesu rekrutacji pod adresem www.tauron.pl/rodo/klauzula-tpe-rekrutacja